Rezultate te kerkimit per termin: +Depresioni

Meta: total 1000 / total_found 3413 / time 0.002 / keyword[0] depresioni / docs[0] 3413 / hits[0] 4674 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Dibër, vëllai kërkon të motrën, katër ditë e zhdukur

Një 36 vjeçare është larguar nga banesa dhe familjarët dyshojnë se ajo mund të jetë mbytur në  Rezervuarin e Grezhdanit Ka qenë i vëllai i të resë, T. K 35 vjeç, banues në Herbel-Maqellarë i cili ka denoncuar më 13 qershor largimin nga banesa të motrës së saj. “Menjëh

No Pic available
  • 2017-06-16

Romain Gary apartamenti i vetvrasjes

Luan Rama Nê Ru du Bac kaloj shpesh. Dikur merrja mbesën time nga çerdhja dhe jo rrallë kur kaloja në nr.XXXX ngreja kokên sikur tê doja tê shikoja dikê. Sigurisht, banorin e dikurshëm Romain Gary, edhe pse ai nuk jetonte mê. Dhe atêherê, për pak çaste rijetoja diçka tê kêndshme m

Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje
  • 2017-06-15

Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje

Ky koleksion me foto të rralla është publikuar në faqen e studiuesit Robert Elsie dhe janë realizuar në vitin 1922 nga Rozë Uajlldër Llejn. Fotot kryesisht janë nga Shqipëria e Veriut. Robert Elsie Nga Robert Elsie Koleksioni fotografik i Rozë Uajlldër Llejnit Rozë Uajlldër Llejn Shkri

No Pic available
  • 2017-06-14

Loja e Balenës Blu, flet 14-vjeçarja: Më kërkua të prisja damarët

A.C. vajza që u konsiderua viktima e parë e lojës vrastare “Balena Blu” në Shqipëri, rrëfen historinë e saj për Ora News nga momentet e para të fillimit t kësaj loje deri në momentin kur iu kërkua të presë damarët. Sapo ka mbaruar klasën e shtatë në shkollën “Kot

No Pic available
  • 2017-06-14

Loja e Balenës Blu, flet 14-vjeçarja: Më kërkuan të prisja damarët

A.C. vajza që u konsiderua viktima e parë e lojës vrastare “Balena Blu” në Shqipëri, rrëfen historinë e saj për Ora News nga momentet e para të fillimit t kësaj loje deri në momentin kur iu kërkua të presë damarët. Sapo ka mbaruar klasën e shtatë në shkollën “Kot

No Pic available
  • 2017-06-13

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët verifikohet në Gjirokastër

Loja e rrezikshme e quajtur “Balena Blu” ka mbërritur edhe në Gjirokastër. Lajmin e konfirmon Drejtoria Arsimore Rajonale, përmes një deklarate, ku i bën apel prindërve dhe mësusve të kenë kujdes për fëmijët. Por në këtë reagim nuk jepen detaje rreth fëmijës që ka rën

No Pic available
  • 2017-06-13

Vajza nga Gjirokastra tregon si u bë pjesë e lojës Balena Blu

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një 14 vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, e cila ka rënë pre e kësaj loje. 14 vjeçarja është nxënëse e shkollës Koto Hoxhi në Gjirokastër. Nëna Alketa e dërgonte vajzën në