Rezultate te kerkimit per termin: +Deputetve

Meta: total 436 / total_found 436 / time 0.000 / keyword[0] deputetve / docs[0] 436 / hits[0] 615 /
DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR
  • 2018-10-01

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

Dekriminalizimi, KQZ shqyrton sot mandatet e dy deputetëve
  • 2017-12-27

Dekriminalizimi, KQZ shqyrton sot mandatet e dy deputetëve

KQZ pritet sot të marrë në shqyrtim kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen ose jo të mandadeve të dy deputetve Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica. Një ditë me parë KQZ ka konfirmuar se kishte marrë informacion për pesë kërkesa bazuar mbi ligjin e dekriminalizimit nga Porku

No Pic available
  • 2017-12-08

Gjermani, socialdemokratt rizgjedhin Schulz me 81,94 prqind

Martin Schulz u rizgjodh n kongresin e partis socialdemokrate, SPD, me 508 vota pro kundrejt 97 kundr. SPD u shpreh pr bisedime sondazhi me unionin konservator pr krijimin e qeveris, por me rezultat t hapur. Martin Schulz n mbrmjen e s enjtes (07.12) n kongresin e partis SPD n Berlin u rizgjodh krye

SERBIA E ZEMËRUAR
  • 2017-08-24

SERBIA E ZEMËRUAR

Fadil LEPAJA Serbija e tërhoqi për konsultime në Beograd, gjithë personelin dhe e la bosh ndërtesën e ambasadës së vet në Shkup. Deklaratat se kjo po bëhet për shkak të mundësisë që Maqedonia të përkrahë anëtarësimin e Kosovës në UNESCO, mbizotërojnë në mediat serbe edhe pse

NDËRRIMI I PELENAVE NË POLITIKË
  • 2017-07-20

NDËRRIMI I PELENAVE NË POLITIKË

Fadil LEPAJA Çfarë kanë të përbashkët pelenat e fëmijëve dhe politikanët? Nuk e dini? As pas zgjedhjeve të fundit? As pas deklaratës së dikurshme, shumë ekspresive, të ish ambasadores amerikane, në Prishtinë, me të cilën u tërhiqte vërejtjen dhe njëkohësisht i ftonte politikan

No Pic available
  • 2016-12-06

Formula e Kokëdhimës për zgjedhjen e deputetëve: Ti hiqet kompetenca kryetarit për të zgjedhur ata që ka qejf

Ish-deputeti i PS-së, Koço Kokëdhima gjatë një bashkëbisedimi me socialistët e Vlorës ka njoftuar për nismën e fundit që do të ndërmarrë lidhur me peticionin për mënyrën e zgjedhjes së deputetëve. Kokëdhima ka sqaruar zgjedhjet me formulën e Primareve, që sipas tij i japin të

Tahiri të zbardhë listën e të gjithë deputetëve armëmbajtës
  • 2016-03-29

Tahiri të zbardhë listën e të gjithë deputetëve armëmbajtës

Pas ngjarjes së ndodhur dje, ku deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri dyshohet se u pikas me një pistoletë në brez gjatë protestës te Parku i Liqenit, deputetja Mesila Doda i ka bërë një propozim ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri. "Z. Minister, meqe ka 24 ore qe flitet veç