Rezultate te kerkimit per termin: +Deputeti +Limaj

Total: 457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.478Z

Limaj ndez debatet. Hetimi absurd. Gashi Ka imunitet deputeti

Deklarata e deputetit Fatmir Limaj se është gati të heqë dorë nga imuniteti për t’iu nënshtruar hetimeve, ka hapur debat në Kosovë, ndërsa EULEX shprehet se nuk ka kërkuar heqjen e imunitetit për   për deputetin. Edhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.803Z

Deputeti Fatmir Limaj del nga paraburgimi, rigjykimi pritet në prill

KOSOVE - Gjykata e lartë e Kosovës liroi nga paraburgimi deputetin Fatmir Limaj i cili është në pritje të dy proceseve gjyqësore nën akuzat për krime lufte dhe korrupsion. Deputeti i Parlamentit të Kosovës Fatmir Limaj nga sot është n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.406Z

Limaj i kthehet Parlamentit

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Fatmir Limaj, njëherazi edhe deputet i kësaj partie, i është kthyer Parlamentit të Republikës së Kosovës pas një vit për shkak të një aktpadie të ngritur nga Prokuroria e EULEX, e njohur me emrin "Rasti Kleçka”. Deputeti Lima

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.965Z

Limaj: Thaci, një hipokrit

Nga Express më 08 shtator 2011 në ora 13:59 Ish-ministri i Transportit, Fatmir Limaj, e quan jo kushtetuese kërkesën të cilën qeveria e Kosovës ia bëri Gjykatës Kushtetuese për të zgjidhur cështjen e imunitetit të deputetëve. Në një intervistë për Top Channel, deputeti kosovar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.797Z

Limaj lirohet nga paraburgimi

Lirohet nga masa e paraburgimit ish-ministri i Transportit njëherësh deputeti i Kuvendit të Kosovës Fatmir Limaj. Lajmin e konfirmoi avokati i Limajt, Tomë Gashi. Ai tha se Limaj u lirua me vendim të gjykatës e cila vendosi masën e arrestit shtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.446Z

Limaj degjon akuzat

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj të mërkurën ka dëgjuar akuzat që rëndojnë ndaj tij në çështjen  e njohur si “MTPT2”. Prokurori i çështjes, Johanes Pickert teksa lexoi pesë pikat e a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.772Z

Limaj paraqitet ne prokurori

Deputeti dhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir Limaj është paraqitur të martën pasdite në Prokurorinë Speciale të Kosovës. Paraqitja e tij kishte të bënte me “rastin e Kleçkës”, p&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama