Rezultate te kerkimit per termin: +Deputeti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.343Z

Deputeti sekser investimesh

Deputeti britanik konservator Mark Pritchard, ka kërkuar që Komisoni Parlamentar Britanik për Standardet, të marrë në shqyrtim akuzat që i janë bere nga gazeta "The Daily Telegraph", se ai ka ofruar të ndërmjetesojë për inve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.406Z

Aksidentohet deputeti Gjovalin Prenga

Deputeti Gjovalin Prenga është plagosur lehtë ditën e sotme nga një aksident automobilistik. Ngjarja ndodhi në orët e pasdites, në aksin rrugor Rrëshen-Milot. Makina e drejtuar nga deputeti i Partisë Demokratike doli jashtë rruge, duke e lënë të plagosur atë vetë.Sipas të dhënave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.928Z

Deputeti, hetim dhunës mbi gazetarin

• Denoncimi i gazetarit Besar Likmeta për dhunë fizike të ushtruar nga deputeti Tom Doshi vë në lëvizje Prokurorinë.Trazhgim SokolajOrgani i akuzës ka filluar hetimet për kallëzimin e gazetarit, duke mos iu referuar fillimisht ndonjë personi të veçantë. Burime zyrtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.695Z

Kërcënohet me jetë deputeti Sajmir Tahiri

Share Prokuroria dhe Policia e Tiranës kanë nisur dje hetimet intensive pas një kallëzimi të bërë nga deputeti socialist, Sajmir Tahiri. Lajmi është bërë i ditur dje pasdite nga burime të policisë lokale, agjentë të së cilës janë ngarkuar nga prokurori i gat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.286Z

Vritet deputeti i PS-së

Vritet në një atentat me armë zjarri deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhindi. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 21:40 në periferi të qytetit të Roskovecit, ku banonte deputeti i PS-së, i zgjedhur për tri legjislatura në zonën 68, ku është edhe vendbanimi i tij. Policia ka qenë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.377Z

Deputeti "memec"

Flori Bajramaj kaloi katër vjet pa u vënë re në sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Rezultatet e disa anketave të zhvilluara gjatë viteve 2005-2009 nga organizata "Mjaft!" e nxirrnin Bajramajn gjithnjë në krye të listës së deputetëve inaktivë. Bajramaj, i panjohur si fytyrë dhe emër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.335Z

Imunitetet, deputeti hetohet automatikisht

Mazhoranca dhe opozita duket se janë drejt kompromisit për të marrë miratimin e ligjit për kufizimin e imunitetit të deputetëve dhe të drejtuesve të institucioneve kushtetuese. Pas një seance dëgjimore me përfaqësues të shoqërisë civile, deputeti i PS-së, Ylli Bufi, ka zbuluar piket

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama