Rezultate te kerkimit per termin: +Deputeti

Meta: total 1000 / total_found 55441 / time 0.024 / keyword[0] deputeti / docs[0] 55441 / hits[0] 91244 /
Rezultatet paraprake/ A është ky rezultati dramatik i PD-së për Shkodrën?
  • 2017-06-26

Rezultatet paraprake/ A është ky rezultati dramatik i PD-së për Shkodrën?

Nga rezultatet paraprake në Qarkun e Shkodrës, Partia Socialiste ka një avantazh të thellë kundrejt Partisë Demokratike. Shkodra njihet si bastion i së djathtës. Nga të dhënat e KQZ-së deri më tani (03:55), rezulton që PS-ja të ketë marrë 62.64%, ndërsa PD-ja ka marrë 24.65%, e ndj

Të dhënat paraprake/ A është ky rezultati dramatik i PD-së për Shkodrën?
  • 2017-06-26

Të dhënat paraprake/ A është ky rezultati dramatik i PD-së për Shkodrën?

Nga rezultatet paraprake në Qarkun e Shkodrës, Partia Socialiste ka një avantazh të thellë kundrejt Partisë Demokratike. Shkodra njihet si bastion i së djathtës. Nga të dhënat e KQZ-së deri më tani (03:55), rezulton që PS-ja të ketë marrë 62.64%, ndërsa PD-ja ka marrë 24.65%, e ndj

No Pic available
  • 2017-06-26

FOTO/ Nga Mark Frroku tek nipi i Enverit, si votuan të burgosurit VIP

E drejta për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Republikës u ushtrua edhe nga të dënuarit me burg dhe të paraburgosurit. Panorama shkruan ne lidhje me procesin e votimit në ambientet e paraburgimit Mine Peza në kryeqytet, i njohur edhe si paraburgimi nr. 302. Pjesë e listës

Fieri hambar i madh votash për PS-së, Ruçi siguron mandatin
  • 2017-06-26

Fieri hambar i madh votash për PS-së, Ruçi siguron mandatin

Në Mallakastër, pjesë e qarkut të Fierit ka përfunduar numërimi i votave. Partia Socialiste kryeson me 7337 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike me 4538, LSI, me 2436 dhe PDIU 276 vota. Në tërësi, në Qarkun e Fierit janë numëruar mbi 84 për qind e kutive të votimit ose 498 kuti nga 5

No Pic available
  • 2017-06-26

Përfundon numërimi në Fier, PS merr 10 deputetë, PD 4, LSI 2

Ka përfunduar procesi i numërimit në qarkun e Fierit.  Sipas rezultateve përfundimtare, Partia Socialiste merr 10 mandate deputeti, Partia Demokratike 4 mandate, Lëvizja Socialiste për Integrim merr 2 deputetë.  /Oranews.tv/ Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Fac

No Pic available
  • 2017-06-26

Numërohen 186 kuti në Berat, LSI dy mandate, PS 4. Emrat e deputetëve

Nga numërimi i 186 kutive në Qarkun e Beratit, shumicën e votave e ka marrë Partia Socialiste, e ndjekur nga Lëvizja Socialiste për Integrim, ndërsa PD renditet në vend të tretë. Qarku i Beratit ka 305 kuti në total. Nga të dhënat më të fundit të gazetarëve të Ora News në Berat, b

Përfundon numërimi në Korçë, PS mban 6 deputetë, PD merr 4, LSI 1
  • 2017-06-26

Përfundon numërimi në Korçë, PS mban 6 deputetë, PD merr 4, LSI 1

Ka përfunduar numërimi në qarkun e Korçës. Partia Socialiste ka mbajtur 6 mandate deputeti, PD ka marrë 4 deputetë dhe LSI një deputet. Në përqindje PS ka marrë 48.39%, PD 32.41%, LSI 15.00%. Tw pwrkthyer nw vota, PS 62.787 vota, PD 41.053    dhe LSI 19.465. Deputetët që hyjn