Rezultate te kerkimit per termin: +Der +Spiegel

Total: 925
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.254Z

Der Spiegel artikull per Kosoven

Gazeta prestigjioze gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një artikull të vecantë Kosovës, pas situatës së tensionuar të krijuar në veri. Në artikullin e saj, gazeta shkruan se fenomenet negative si vjedhja zgjedhore, korrupsion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.175Z

Athina nis hetimet ndaj Der Spiegel-it

Prokuroria greke ka hapur një hetim paraprak ndaj gazetës gjermane Der Spiegel për përhapjen e lajmeve të rreme. Ditë më parë Der Spiegel raportoi se Greqia mund të largohet nga eurozona për shkak të shqetësimeve se Athina nuk do të j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.126Z

Der Spiegel, kritikon ashpër Greko-Qipriotët

Berlin - Pasi thekson se në tekstet e librave mësimor të pjesës greke të Qipros vazhdojnë të zënë vend paragjykimet në lidhje me turqit, revista mbron mendimin se \"në terma të përgjithshëm\", procesi i paqes në Qipro nuk ka treguar progres. Në vlerësimin që i bën negociatave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.625Z

Hariri, Hezbollah: Lajmet e Der Spiegel, sajesa

Levizja libaneze Hezbollah i ka cilesuar “sajesa” informacionet e publikuara nga e perjavshmja gjermane “Der Spiegel” qe ua atribuonte forcave speciale te partise shiite pergjegjesine e vrasjes se ish-kryeministrit Rafic Hariri. “Jane sajesa te ngritura per t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.992Z

Der Spiegel: NSA, mbi 300 raporte mbi kancelaren Merkel

Revista gjermane “Der Spiegel” thotë se Agjencia amerikane e Sigurisë Kombëtare kishte ruajtur mbi 300 raporte mbi Kancelaren gjermane Angela Merkel, një informacion që mund të lërë një gjurmë tjetër në marrëdheniet mes dy vendeve lidhur me programet amerikane të zbulimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.379Z

Der Spiegel: Inteligjenca gjermane spiunoj Kerrin, Clintonin

Revista gjermane, “Der Spiegel”, rapoerton se shërbimi i inteligjencës gjermane ka dëgjuar telefonatat e bëra nga Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry dhe paraardhëses së tij, Hillary Clinton. Revista raporton sot se agjencia, e njohur me inicialet, BND,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.109Z

Artikujt të rremë, shkarkohet gazetari i Der Spiegel

Gazeta gjermane Der Spiegel tha se ka shkarkuar gazetarin e saj, Claas Relotius, i shpërblyer me disa çmime, pasi ai ka shpikur fakte për shumë artikuj në vitet e fundit. “E vërteta dhe gënjeshtra janë të ngatërruara në tekstet e tij”, tha Der Spiegel. Disa prej rreth 60 arti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama