Rezultate te kerkimit per termin: +Dervishi

Meta: total 1000 / total_found 5529 / time 0.002 / keyword[0] dervishi / docs[0] 5529 / hits[0] 10171 /
Gazetari i kronikës: Dy grupe në Tiranë vendosin gjoba 1 milion euro nga burgu!
  • 2019-04-06

Gazetari i kronikës: Dy grupe në Tiranë vendosin gjoba 1 milion euro nga burgu!

Grupet kriminale gjobvënëse sipas gazetarit Ferdinand Dervishi janë problemi më i madh i bizneseve në Tiranë aktualisht. Ai thekson në një një intervistë për gazetën Mapo, se nga qelitë e burgut, kriminelë me emër urdhërojnë rrjepjen e biznesmenëve. Thjesht mund të themi tani se g

Durrësi sfidon Vlorën, digjen dy makina gjatë natës
  • 2019-04-03

Durrësi sfidon Vlorën, digjen dy makina gjatë natës

Dy automjete në lagjen nr. 4 në Durrës janë djegur rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm. Mësohet se njëri prej mjeteve i përket shtetasit Bedri Dervishi, i cili pretendon se zjarrëvënia është e qëllimshme. Ndërkohë mjeti tjetër që është djegur është një automjet tip Gol

8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!
  • 2019-03-28

8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!

Ankohet për çdo gjë dhe për të gjithë. Një lakmitare që i pëlqen të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes! Agustina, ky personazh “plot me virtyte” do të vijë nën interpretimin e aktores Olta Daku, në veprën 8 femra që do të ngjitet në skenën e Turbinës, më dat

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
  • 2019-03-25

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për tu njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më par

Prokuroria zbardh letër-porositë nga SHBA dhe Skocia: PD fshehu 650 mijë $ lobim
  • 2019-03-25

Prokuroria zbardh letër-porositë nga SHBA dhe Skocia: PD fshehu 650 mijë $ lobim

Prokuroria ka zbardhur dy letër-porositë nga SHBA dhe Skocia. Sipas dokumenteve, PD fshehu 650 mijë $ lobim. Sipas të dhënave të Prokurorisë, letërporositë e mbërritura nga SHBA-ja dhe Skocia rezultojnë në mënyrë të qartë pagesat e bëra dhe të padeklaruara, çfarë nënkupton se s

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!
  • 2019-03-24

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!

Në javën që lamë pas Shqipëria u përfshi në një skandal të rëndë diplomatik, ku janë të përfshirë ish-ministra dhe një anëtar aktual i kabinetit të qeverisë Rama. Bëhet fjalë për strehimin në Shqipëri të dy vëllezërve indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara, të akuzuar nga

No Pic available
  • 2019-03-23

Indianët mashtrues, zbërthehen lidhjet e forta politike

Dhënia e nënshtetësisë shqiptare dy vëllezërve indianë, të kërkuar për mashtrim në vendin e tyre, duket se ka përfshirë një sërë emrash të rëndësishëm politikanësh. Ata e kanë marrë nënshtetësinë shqiptare në kohën kur në krye të Ministrisë së Jashtme ka qenë Ditmir