Rezultate te kerkimit per termin: +Dervishit

Total: 837
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.172Z

Sot mbahet tribuna letrare për veprimtarinë e Teki Dervishit

Në kuadër të Mitingut të 51-të Poezisë sot në Gjakovë nga ora 17:00 në Pallatin e Kulturës Asim Vokshi mbahet tribuna letrare që këtë vit i kushtohet njeriut të letrave shqipe, Teki Dervishit. Për temën "Veprimtaria letrare e Teki Dervishit" pritet të flasin njohës të mirë të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.932Z

Berisha: Dervishit ja vuri kapsollin vet Edi Rama

Dy ditë pas atentatit ndaj prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi, ka reaguar ish-kryeministri Sali Berisha. Në një reagim në rrjetin social Facebook, Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka trilluar një histori të paqenë. Pas tre orësh show mediatik doli se makina ishte veturë pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.567Z

Vrasja e paralajmëruar e Ida Dervishit

Historia e tmerrshme e nënës së dy fëmijëve, që prej vitesh jetonte nën terrorin e gardistit Admir Dervishi, i cili dje u mbyll në qeli. Dy vendime gjykate që duhet të mbronin Ida Dervishin dhe heshtja e policisë dhe Gardës së Republikës. Prokuroria ende asnjë hetim për përgjegjës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.768Z

Doganat, gati shkarkimi i Dervishit dhe zevendesimi me Vukajn

Pas dy emerimeve te zyrtarizuara dy dite me pare ne Drejtorine e Pergjithshme te Rrugeve dhe ne Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve, duket se sot e ka radhen Drejtoria e Pergjithshme e Doganave. Pas emerimit ne postet e mesiperme, me urdher te kryeministrit Berisha, te Andi Tomes, ne krye te DPRR-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.220Z

Doganat, pas Dervishit gati ndryshimi i drejtorëve të rretheve

 Klima jo e mirë me biznesin dhe të ardhurat e ulëta, ishin edhe arsyet zyrtare të largimit nga puna të Drejtorit të Doganave Përparim Dervishi. Zv.ministri Mima, gjatë prezantimit të drejtorit të ri Endri Pema, theksoi se tani doganat duhet të përmirësojnë klimën me biznesin, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.134Z

Gardisti: Shoferi i Dervishit u tmerrua kur i tregova eksplozivin

Gardisti Petrit Doka, i dekoruar së fundmi nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, pasi shmangu shpërthimin e makinës së prefektit të Vlorës, Besnik Dervishi, ka folur për gazetën Shqiptarja.com. Ai thotë se shoferi i Dervishit u tmerrua kur pa eksplozivin. Ne kishim vetëm pak orë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.542Z

Përurohet restaurimi i Teqesë së Dervishit të Luzhës, monument kulture, vepër e Azem Hajdarit

  Më 22 qershor, në fshatin Luzhë të Tropojës, u përurua përfundimi i punimeve të restaurimit të Teqesë së Dervishit të Luzhës, Monument Kulture, vepër e Liderit të Dhjetorit dhe Heroit të Demokracisë Azem Hajdari. Morën pjesë besimtarë e dashamirë të shumtë të Dervishi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama