Rezultate te kerkimit per termin: +Desmond +Tutu

Meta: total 73 / total_found 73 / time 0.000 / keyword[0] desmond / docs[0] 104 / hits[0] 117 / keyword[1] tutu / docs[1] 90 / hits[1] 129 /
No Pic available
  • 2017-04-17

Festa e Pashkëve: Pa Zot nuk ka paqe

Askush nuk e anashkalon dot: Fuqia e tij lëviz malet. Vetëm me besimin fetar, mund të zhvillohet paqja në botë, jo pa të, edhe pse kjo tingëllon paradoksale në kohët e sotme, mendon Astrid Prange de Oliveiraa. Të krishterë e myslimanë të të gjitha vendeve bashkohuni! Bashkohuni kundë

Histori: Çfarë ka ndodhur më 7 shtator?
  • 2016-09-07

Histori: Çfarë ka ndodhur më 7 shtator?

70 – Ushtria romake shkatërron dhe plaçkit Jeruzalemin. Sulmi kulmoi me djegien e Tempullit që shërbente si qendër e Judaizmit. Mijëra banorë u vranë, mijëra u bënë skllevër, dhe shumë relike të shenjta u dërguan në Romë. 1813- Shteteve të Bashkuara u vihet nofka Dajë Semi

No Pic available
  • 2016-02-17

100 thëniet më të bukura për lidershipin

Nëse doni të bëheni një lider i mirë duhet të dini se çkanë thënë politikanët, filozofë, shkencëtarë, strategë dhe personalitetet më të famshëm për lidershipin. Nga këshillat e Platonit, Çurçillit, Kennedit, Isak Njutonit, e deri tek Margaret Thetçër… 1. Testi i fundit

No Pic available
  • 2015-11-27

100 shprehjet më të bukura për lidershipin nga politikanë, filozofë, shkencëtarë dhe strategë

1. Testi i fundit i një lideri është që ai të lërë prapa tek të tjerët bindjen dhe vullnetin për të vazhduar përpara. Walter Lippmann 2. Shembulli nuk është gjëja kryesore për të influencuar të tjerët. Është e vetmja gjë. Dr. Albert Schweitzer 3. Shfrytëzoje rastin! E gjithë

Ceremoni për përvjetorin e parë të Mandelës, kurora me lule te statuja
  • 2014-12-05

Ceremoni për përvjetorin e parë të Mandelës, kurora me lule te statuja

1 vit pas ndarjes nga jeta të ish-Presidentit afrikano-jugor, Nelson Mandela, zyrtarë dhe pjesëtarë të familjes u mblodhën në Pretoria për të kujtuar njeriun e tyre të dashur. Ceremonia u drejtua nga e veja e Mandelës, Garsa Mahel.Të pranishmit vendosën kurora pranë statujës së Presi

12 Nobelistë letër Obamës: Publiko torturën
  • 2014-10-28

12 Nobelistë letër Obamës: Publiko torturën

Dymbëdhjetë fitues të çmimit Nobel për Paqen i kanë shkruar një letër të hapur Presidentit amerikan, Barak Obama. Ata kanë kërkuar që ky i fundit të bëjë publike një raport të Senatit mbi përdorimin e torturës të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA). Specifikisht Nobeli

No Pic available
  • 2014-10-27

12 nobelistë i kërkojnë Obamës të hetojë për torturat

Dymbëdhjetë fitues të çmimit Nobel për Paqe i kërkojnë presidentit amerikan, Barack Obama të zbulojë shtrirjen e përdorimit të torturave nga amerikanët pas atentateve të 11 shtatorit 2001 duke kërkuar publikimin e një rapor