Rezultate te kerkimit per termin: +Detar +Hysi

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.853Z

Kufiri detar me Greqinë, miratohet pakti

 BLEDAR HOTIKomisioni Parlamentar i Ligjeve miraton marrëveshjen e firmosur në muajin prill nga ministrat e jashtëm, Lulzim Basha dhe Dora Bakojanis, që ndan kufirin detar të Shqipërisë me Greqinë. Projektligji“Për ratifikimin e marrëveshjes, ndërmjet Republikës së Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.444Z

GSH: Kufiri detar, qeveria gënjeu Kuvendin

TIRANE- Qeveria shqiptare i kanë dhënë Kuvendit informacion të gënjeshtër lidhur me marrëveshjen e përcaktimit të kufirit detar me Greqinë. Në relacionin që shënon propozimin për ratifikimin e paktit detar mes të tjerash thuhet se vec komunikimit diplomatik mes dy vendeve janë zhvill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.728Z

Llalla nis hetimet për negociatorët e paktit detar me Greqinë

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimet në lidhje me paktin detar me Greqinë. Sipas A1Report, teksa ministri i Jashtëm kërkoi dy ditë më parë nga kryeprokurori Adriatik Llalla të hetonte marrëveshjen e detit të 2009 mes Shqipërisë dhe Greqisë, informacioni i detajuar ka mbër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.207Z

Pakti detar me Greqinë në hetimmerren në pyetje 11 negociatorët

Të tjera rreth shkrimit 'Pakti detar', Bushati: Të hetohen firmëtarët e Paktit me Greqinë Pakti detar me Greqinë, Llalla hap hetime për negociatorët TIRANE - Katër vite pas shpalljes si antikushtetuese të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.560Z

Hysi: “Një tjetër shuplakë nga Gjykata Kushtetuese për maxhorancën”

Partia Socialiste deklaroi dje se maxhoranca, në mënyrë të njëpasnjëshme, miraton ligje që bien ndesh me Kushtetutën. Deklarata vjen nga deputetja e PS-së, Vasilika Hysi, e cila reagoi pas anulimit të pjesëve të ligjit “Për auditimin ligjor, organizimin e profesionit të ekspertëve k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.259Z

Cenim te interesave kombetare Hapet procedim penal per paktin detar

Tirane 5 gusht 2014 NOAal- Prokuroria e Tiranes ka nisur procedimin penal lidhur me marreveshjen detare me Greqinebr br Nga te dhenat paraprake mesohet se Prokuroria e Tiranes ka dyshime te forta se nga marreveshja e detit me Greqine jane cenuar rende interesat e Shqiperise dhe per kete arsye ka r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.721Z

Pakti detar me Greqinë, Llallahap hetime për negociatorët

Të tjera rreth shkrimit 'Pakti detar', Bushati: Të hetohen firmëtarët e Paktit me Greqinë TIRANE- Teksa, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati kërkoi dy ditë më parë nga kryeprokurori Adriatik Llalla të heto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama