Rezultate te kerkimit per termin: +Detin

Total: 7150
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.919Z

10 fakte interesante për Detin e Vdekur

I njohur edhe si vendi më i ulët në Tokë, Deti i Vdekur është plot me surpriza. Është gati dhjetë herë më i kripur se oqeani, duke u bërë pellgu ujor më i kripur në botë. Në Detin e Vdekur, siç kuptohet edhe nga emri, nuk ka jetë, pasi kripësia e bën jashtëzakonisht të vështi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.744Z

Shpetohen 235 udhetare ne Detin Balltik

Kiel Gjermani 9 tetor - Rreth 235 udhetare jane shpetuar derisa anija me te cilen udhetonin u perfshi nga flaket. Incidenti ndodhi ne Detin Balltik. Pasagjeret arriten te pademtuar ne portin gjerman te Kielit. Anija po udhetonte nga Kieli ne Klaipeda te Lituanise kur ne bordin e anijes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.361Z

Shpetim per Detin e Vdekur

Ështe firmosur në Uashington, marrëveshja ndërmjet Izraelit, Jordanisë dhe autoritetit kombëtar palestinez për nisjen e një projekti pilot, shpëtimi për Detin e Vdekur. Objetivi i këtij projekti,do te arrihet permes një sistemi pompimi nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.831Z

Anijet shqiptare mësyjnë në detin Egje

Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë, për herë të parë do të marrin pjesë në një operacion detar të NATO-s të quajtur Aegean Sea. Duke filluar nga muaji nëntor, Shqipëria do të marrë pjesë në këtë operacion me një anije të klasit Iliria, në ndihmë të krizës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.559Z

Pije detin Lulzim!

Nga Myslym Pashaj   Tani që Lulzim Basha hipi në majë të piramidës partiake, teorikisht duhet uruar. Partia Demokratike tani për tani është ende një aset i madh kombëtar. Veçse… Në rëshpërim të veprave që bëhen, të synimeve politike partiake të projektu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.006Z

Turqia shpëton 199 emigrantë në Detin Egje

Ekipet e rojës bregdetare të Turisë në detin "Egje" të enjten dhe të premten, kanë shpëtuar 199 migrantë, sipas forcave të sigurisë. Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë thekson në faqen e tij të internetit se, "143 migrantë në afërsi të Muglas, janë shpëtuar të enjten, ndërsa 56

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.809Z

Marina ushtarake ruse stervitje ne detin Barentc

0 brbr brbrMe shume se 30 anije te marines ushtrake ruse kane nisur nje stervitje ne shkalle te gjere ne detin Barentsbrbr brbrNderkohe qe mijera trupa tokesore te mbeshtetura nga mijera mjete te blinduara avione e helikoptere prej se henes po testojne gadishmerine e tyre ne kufijte e Arktikutbrbr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama