Rezultate te kerkimit per termin: +Detyra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.167Z

Korrupsioni pezullohet nga detyra oficeri

FIER - Oficeri i policise se Fierit Pandeli Gjoni pezullohet nga detyra pasi akuzohet per korrupsion pasiv. Vendimi per pezullimin e oficerit Gjoni eshte marre gjate nje seance gjyqesore ne Gjykaten e rrethit Fier ne ditet e fundit te muajit dhjetor. Ka qene organi i akuzes perfaqesuar nga prokurori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.941Z

Shkarkohet nga detyra Mirel Josa

Elbasan - Mirel Josa nuk do të jetë më trajneri i ekipit të Elbasanit. Vendimi për lirimin e tij nga detyra është marrë nga Asambleja aksionere e Klub Futboll Elbasanit e cila ka bërë të ditur vendimin për media. Edhe pse ende asgjë nuk është bërë e ditur zyrtarisht, shkak i lar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.136Z

Lirohen nga detyra dy ambasadorë

Kreu i shtetit Bujar Nishani dekretoi sot lirimin nga detyra të dy ambasadorëve. Sipas dekreteve të publikuara në faqen e Presidencës, u lirua nga detyra të Besiana Kadare ambasadore pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Edukimin, Shkencën dhe Kulturën (UNESCO). Si dhe Kujtim Xh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.926Z

Padi kryeprokurorit, e shkarkoi nga detyra

Gazeta ShqipGjykatë Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit në Durrës, Bujar Hoti, ka paditur Prokurorinë e Përgjithshme, pasi e ka shkarkuar nga detyra. Hoti i është drejtuar Gjykatës së Tiranës, ku kërkon anulimin e urdhrit të Prokurorit të Përgjithshëm, nr.45, dhe caktimin e tij n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.553Z

Meta liron nga detyra ambasadorin shqiptar

Lirohet nga detyra ambasadori shqiptar në shtetin e Katarit. Kreu i Shtetit Ilir Meta ka dekretuar sot lirimin nga detyra të ambasadorit të Shqipërisë në shtetin e Katarit, Edmond Çaça. Më parë Çaça ka qenë me detyra të tjera diplomatike në Emiratet e Bashkuara. Nga viti 2010-2013, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.709Z

MucaKallezim per pezullimin nga detyra

Kreu i Komunitetit Musliman Selim Muca ka ngritur kallezim ne Prokurori per pezullimin nga detyra. Muca ka depozituar kallezim edhe per uzurpim te vules se Komunitetit. Nje dite me pare persona brenda Komunitetit Mysliman kane tentuar te shkarkojne nga detyra kreun e ketij komuniteti Selim Muca.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.583Z

Pezullohet nga detyra gjyqtarja e Elbasanit

Një gjyqtare nga Elbasani është pezulluar nga detyra me akuzën e korrupsionit pasiv. Bëhet fjalë për gjyqtaren Pajtime Fetahu, e cili u shfaq në disa pamje filmike të publikuara në një television. Masa pezullim nga detyra është vendosur me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama