Rezultate te kerkimit per termin: +Detyrim +Paraqitje

Meta: total 1000 / total_found 1604 / time 0.002 / keyword[0] detyrim / docs[0] 18298 / hits[0] 23072 / keyword[1] paraqitje / docs[1] 9333 / hits[1] 11413 /
No Pic available
  • 2017-05-23

Babai rrihte djalin 15-vjeçar: Kishte nisur hashashin

Detyrim paraqitje ka vendosur trupi gjykues për 41-vjeçarin Patrik Hysi nga Levani i cili u ndalua 3 ditë më parë nga policia pas denoncimit të të birit 15 vjeçar që e akuzonte se përdorte dhunë ndaj tij në mënyrë të vazhdueshme. Para trupit gjykues, babai i të miturit e justifikoi d

No Pic available
  • 2017-05-09

Lista e PS, e kaluara e errët e kandidatëve për deputetë, për çfarë janë akuzuar dhe dënuar

Në zbatim të ligjit të dekriminalizimit, kandidatët e 15 partive politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë depozituar edhe formularët e deklarimeve. BalkanWeb ka verifikuar listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste dhe rezulton se 7 prej tyre kan

No Pic available
  • 2017-04-24

Droga te Myslym Shyri, 3 arrest me burg, 2 detyrim paraqitje

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për 5 personat të cilët u kapën në zoënën e Myslym Shyrit me një sasi heroinë dhe kanabis. Fatjon Bahiti, 27 vjeç, banues në Elbasan, arrest me burg 30 ditë sipas kërkesës së prokurorisë Abdyl Musagaj, 49 vjeç, banues në Elbasan, a

Skandali në jetimore, gjykata liron drejtoreshën pas 9 muajsh
  • 2017-04-14

Skandali në jetimore, gjykata liron drejtoreshën pas 9 muajsh

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër ka liruar nga burgu ish-drejtoreshën e jetimores së Shkodrës, Albana Llazani, e cila ishte arrestuar 9 muaj më parë pas një skandali seksual në institucionin që ajo drejtonte. Ndaj Llazanit, e cila ishte në krye të jetimores kur u abuzua seksualisht m

No Pic available
  • 2017-04-13

Abuzimi seksual në Shtëpinë e Fëmijës, lirohen punonjëset

Gjykata e Shkodrës ka vendosur të lerë të lirë ishdrejtoreshën dhe 2 punonjëse të Shtëpisë së Fëmijës të këtij qyteti, të arrestuara vitin e shkuar, për akuzën e shpërdorimin e detyrës dhe keqtrajtimit të të miturve. Togat e zeza vendosën këtë të enjte që të ndryshojnë m

No Pic available
  • 2017-04-13

Skandali në jetimoren e Shkodrës, ish drejtoresha del nga paraburgimi

Gjykata e shkallës së parë në Shkoder ka ndryshuar masën e sigurisë për ish drejtoreshën e shtëpisë së fëmijes 6 14 vjeç Albana Llazanin dhe dy punonjëset sociale Najada Rramolli dhe Rafaela Camaj, duke i dhënë masën detyrim paraqitje. Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura dhe erd

No Pic available
  • 2017-04-12

Dy ish-drejtorët e doganës Shkodër në gjyq. Shkaktuan dëm 200 mijë euro

Dy ish drejtuesit kryesorë të Drejtorisë Rajonale të Tatimeve të Shkodrës janë dërguar për gjykim pasi akuzohen se i kanë shkaktuar shtetit një dëm financiar prej 200 mijë eurosh. Prokuroria e Shkodrës përfundoi hetimet dhe dërgoi dosjen në gjykatë për Hysen Hysaj dhe Agron Ramada