Rezultate te kerkimit per termin: +Deutsche +Bank

Meta: total 486 / total_found 486 / time 0.001 / keyword[0] deutsche / docs[0] 2767 / hits[0] 4055 / keyword[1] bank / docs[1] 33685 / hits[1] 76592 /
Pastrim parash në Deutsche Bank, policia mësyn zyrat e gjigandit gjerman
  • 2018-11-29

Pastrim parash në Deutsche Bank, policia mësyn zyrat e gjigandit gjerman

Selia e Deutsche Bank në Frankfurt dhe 5 njësi të tjera të saj në këtë qytet, janë bastisur sot nga prokurorët pasi ndaj gjigandit gjerman ka nisur një hetim për pastrim parash. Prokurori publik i Gjermanisë pretendon se dy anëtarë të stafit të Deutsche Bank kanë ndihmuar klientët

Deutsche Bank do shkurtojë mbi 7.000 vende pune në gjithë botën
  • 2018-05-24

Deutsche Bank do shkurtojë mbi 7.000 vende pune në gjithë botën

Deutsche Bank, kolosi më i madh bankar gjerman, ka njoftuar shkurtimin e më shumë se 7 mijë vendeve të punës në të gjithë botën. Reduktimi i personelit, që i përket rreth një punonjësi në dhjetë, do të prekin të gjitha rajonet e botës dhe të gjitha aktivitetet, duke përfshirë 2

Negociatat, Basha: Rama, financon shpifjet kundër deputetit gjerman
  • 2018-04-21

Negociatat, Basha: Rama, financon shpifjet kundër deputetit gjerman

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Edi Rama në vend që të reflektojë për kritikat e drejta të Gunther Krichbaum, ka zgjedhur të ndjekë një fushatë shpifjesh kundër tij. Gjëja më e ndyrë e kësaj fushate që po zhvillohet prej 3 ditësh, është se financohet nga parat

Fermerët e duhanit drej falimentit, grekët nuk i paguajnë
  • 2017-11-25

Fermerët e duhanit drej falimentit, grekët nuk i paguajnë

Rreth 2000 fermerë të zonës së Dumresë nuk kanë marrë ende paratë e duhanit. Kompania greke Mika Korça, mbledhësi kryesor i duhanit në vend, nuk i ka shlyer ende për prodhimin e 2 viteve të fundit 2015-2017 kultivuesit e duhanit. Shuma që kjo firmë i detyrohet këtyre fermerëve lloga

No Pic available
  • 2017-07-24

Dalja nga kriza, Greqia emëton bondin e parë që prej 2014

Greqia do të emetojë të martën një bond me vlerë 4 miliardë euro dhe afat maturimi 5 vjeçar. Kjo do të jetë hera e parë që nga viti 2014, që Greqia do të tentojë të huazojë nga tregjet ndërkombëtare financiare, në kohën që qysh prej fillimit të krizës Greqia është financuar

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-02-17

Trumpit i fshehin informacionet sekrete? Kreu i CIA-s: Ja si qëndron e vërteta

Pas lajmit të bujshëm se FBI, CIA dhe NSA nuk i raportojnë më presidentit amerikan, Trump, nga frika se ai mund të nxjerrë informacionet sekrete ka ardhur reagimi i kreut të CIA-s. Mike Pompeo ka lëshuar një deklaratë duke mohuar raporton e medias se zyrtarët e inteligjencës po i fshehin