Rezultate te kerkimit per termin: +Deutsche +Telekom

Meta: total 126 / total_found 126 / time 0.000 / keyword[0] deutsche / docs[0] 2767 / hits[0] 4055 / keyword[1] telekom / docs[1] 522 / hits[1] 1250 /
No Pic available
  • 2018-12-28

Gjermania me mbulim të rrjetit 4G më të keq se Shqipëria

Gjermania mbetet mbrapa në aspektin e rrjetit të telefonave celularë. Sipas një studimi të kompanisë konsulente Aachen P3, i cili është bërë në emër të grupit parlamentar të ekologjistëve, Gjermania është pas Shqipërisë. Në këtë studim thuhet se Republika Federale e Gjermanisë

Bullgarët blejnë Telekomin. Zbulohen aksionerët e rinj
  • 2018-12-21

Bullgarët blejnë Telekomin. Zbulohen aksionerët e rinj

Telekom Albania është në mbyllje të negociatave për shitjen e kompanisë tek aksioneri kryesor i shoqërisë bullgare të telekomunikacioneve Vivacom, Spas Roussev. Telekom Albania (TAL) ka disa kohë që negocion me blerës të ndryshëm dhe mësohet se procesi po shkon drejt përfundimit. Sik

No Pic available
  • 2018-10-09

Refuzimi i Telekom Srbija, Vuçiç: Do të flas me Ramën për një zgjidhje

Në mesin e raporteve se Shqipëria nuk do që Serbia të investojë në kompaninë e saj kryesore të telekomunikacionit, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se ai do të bisedonte mbi këtë çështje me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Presidenti serb tha se ai do të bisedojë me homologun

Telekom Srbija ofertë për Telekom Albania: Propozimi po shqyrtohet
  • 2018-10-02

Telekom Srbija ofertë për Telekom Albania: Propozimi po shqyrtohet

Telekom Srbija ka konfirmuar për herë të parë zyrtarisht se është në bisedime për të blerë operatorin e dytë më të madh të telefonisë së lëvizshme në Shqipëri, Telekom Albania. Në një prononcim për median serbe b92, Telekom Srbia zbulon se ka bërë ofertë por pa dhënë deta

Shitja e Telekom Albania, ekspertët: Kërcënohet siguria kombëtare
  • 2018-10-01

Shitja e Telekom Albania, ekspertët: Kërcënohet siguria kombëtare

Ekspertët e njohur të ekonomisë e komentojnë si sinjal jo të mirë për ekonominë, largimin e investitorit strategjik Deutsche Telekom nga Shqipëria. Ata thonë se tregu i telefonisë ka edhe elementin e sigurisë kombëtare pasi ka të dhëna të qytetareve. Së fundmi po fliten për shitjen

Telekom Albania drejt shitjes, kërkon ta blejë Telekom Serbia
  • 2018-09-30

Telekom Albania drejt shitjes, kërkon ta blejë Telekom Serbia

Telekom Albania, kompania e parë e telefonisë së lëvizshme në Shqipëri është në negociata për tu shitur. Gjiganti Deutsche Telekom, i cili zotëron paketën e plotë të aksioneve të Telekom Albania, përmes grupit grek OTE po shqyrton mundësinë e largimit nga Shqipëria. Negociata jan

No Pic available
  • 2017-10-11

Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) prezantoi dje në Bruksel, Barometrin e Ballkanit 2017 (BB), një studim vjetor i opinionit të qytetarëve dhe komuniteteve të biznesit mbi situatën në rajon. “Ndërsa ka prova të mëtejshme të rimëkëmbjes ekonomike në një numër ekonomish më