Rezultate te kerkimit per termin: +Deutsche +Welle

Meta: total 1000 / total_found 1631 / time 0.001 / keyword[0] deutsche / docs[0] 2767 / hits[0] 4055 / keyword[1] welle / docs[1] 1873 / hits[1] 2548 /
Deutsche Welle zbulon skandalin që mund ti shkurtojë karrierën Edi Ramës
  • 2019-03-22

Deutsche Welle zbulon skandalin që mund ti shkurtojë karrierën Edi Ramës

Media gjermane Deutsche Welle ka publikuar së fundmi një reportazh mbi çështjen e Teatrit Kombëtar, duke e lidhur rezistencën e disa artistëve dhe anëtarëve të shoqërisë civile edhe me protestat opozitare në Tiranë. Gazetari i DË thotë se protestat ndaj kryeministrit Edi Rama po p

No Pic available
  • 2019-03-14

Kriza politike/ Ministri i Merkel: Atmosfera në Shqipëri është helmuar shumë!

Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për shqipërin dhe rrezikun që sjell polarizimi politik. Deutsche Welle

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës
  • 2019-02-26

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës

Eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, në intervistë ekskluzive për DW, flet per situaten ne vend, per detyren e opozites dhe ate qe duhet te deshmoje Qeveria, duke pranuar se te dyja kane pergjegjesi per te ardhmen e vendit. Deutsche Welle: Zoti F

No Pic available
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve, Ministria e Jashtme gjermane: Opozita ka gabuar

Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikteve politike është parlamenti.” Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë e quan të gabuar djegien e mandateve të deputetëve të opozitës. Në një p

Djegia e mandateve, Meta: Opozita të bëjë një hap prapa, Rama të bëjë dy
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve, Meta: Opozita të bëjë një hap prapa, Rama të bëjë dy

Djegia e mandateve nga PD dhe aleatët e saj opozitarë, ka rritur tensionin në politikën shqiptare. Në reagimin e parë për këtë çështje, Presidenti Ilir Meta e ka quajtuar një zhvillim të padëshiruar përshkallëzimin e protestave apo politikave ndarëse, duke bërë thirrje për reflek

Destabilizim më 16 shkurt? Ambasadori i BE: Jo dhunë, Shqipëria mos të humbë kohë
  • 2019-02-14

Destabilizim më 16 shkurt? Ambasadori i BE: Jo dhunë, Shqipëria mos të humbë kohë

Opozita në Shqipëri ka paralajmëruar se të shtunën do të zhvillojë në Tiranë një protestë masive me sloganin Shqiptarët nuk janë të varfër, por janë të vjedhur, me protestues nga i gjithë vendi. Sipas pohimeve publike pritshmëritë e opozitës nga rezultati i protestës janë larg

Europa Juglindore, origjina e trafikimit të qenieve njerëzore
  • 2019-01-08

Europa Juglindore, origjina e trafikimit të qenieve njerëzore

Pjesa më e madhe e personave të trafikuar janë gra që detyrohen të prostituojnë Raporti global i qenieve njerëzore të trafikuara mbulon 142 vende dhe hedh një vështrim mbi modelet dhe rrjedhat e trafikimit në nivel rajonal dhe kombëtar, bazuar në rastet e zbuluara që nga 2014 deri më