Rezultate te kerkimit per termin: +Dezember

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] dezember / docs[0] 71 / hits[0] 71 /
Francë, shqiptari-hero parandalon një sulm me armë në diskotekë (Video)
  • 2019-01-02

Francë, shqiptari-hero parandalon një sulm me armë në diskotekë (Video)

Një shqiptar nga Kosova është kthyer në hero në Francë, pasi ka mundur që të parandalojë një sulm me armë, i cili mund të kishte përfunduar me shumë viktima. Ngjarja ka ndodhur natën e ndërrimeve të viteve në një lokal nate në Avallon të Francës, ku një person i armatosur hyri

Tiranë, makina përmbyset në mes të rrugës (FOTO-VIDEO)
  • 2018-12-30

Tiranë, makina përmbyset në mes të rrugës (FOTO-VIDEO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mbrëmje tek Medreseja në Tiranë, ku një makinë është përmbysur për shkak të shpejtësisë së lartë. Siç shihet edhe nga fotot makina është kthyer përmbys dhe për fat të mirë nuk është përplasur me mjete të tjera. (function(d, s, id)

PD bën bilancin e 5 viteve të qeverisë Rama: Duhen shporrur! (VIDEO)
  • 2018-12-30

PD bën bilancin e 5 viteve të qeverisë Rama: Duhen shporrur! (VIDEO)

Pak më shumë se 24 orë na ndajnë nga mbyllja e vitit 2018 dhe të gjithë janë duke bërë bilancin e tyre për sukseset dhe dështimet që do të lihen pas krahëve gjatë këtyre 12 muajve.   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) r

No Pic available
  • 2018-12-29

Shpërthen anija-cisternë në Qipro (Video)

Një anije-cisternë ka shpërthyer në Qipro, duke shkaktuar plagosjen e 2 anëtarëve të ekuipazhit. Raportohet se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 10:00 të mëngjesit, pak para se anija Athlos  të nisej drejt portit Aspropirgo. Mediat greke raportojnë se 5 persona të ekuipazhit të pë

No Pic available
  • 2018-12-27

Kush përfiton bursë dhe shkollë falas, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të enjteje me vendimet e Këshillit të Ministrave, lidhur me kategoritë e studentëve që e përfitojnë shkollën falas. Me dy nga vendimet e djeshme të Këshillit të Ministrave: Për disa ndryshime në VKM Nr. 269, për përcaktimin e kateg

Banorët e Astirit si studentët, shtrojnë 6 kërkesa për qeverinë (LISTA)
  • 2018-12-27

Banorët e Astirit si studentët, shtrojnë 6 kërkesa për qeverinë (LISTA)

Në ditën e 54-të të protestës së tyre kundër shembjes së banesave për ti hapur rrugë ndërtimit të Unazës së Madhe të Tiranës, banorët e Astirit kanë përpiluar 6 kërkesa, të cilat kërkojnë që qeveria ti plotësojë me çdo kusht. Banorët si çdo ditë bllokuan për rreth 1 or

Rama: Arsim falas për studentët në nevojë dhe ata ekselentë
  • 2018-12-26

Rama: Arsim falas për studentët në nevojë dhe ata ekselentë

Në një konferencë për mediat, kryeministri Edi Rama bëri me dije se në mbledhjen e qeverisë fokusi kryesor ishte te 8 kërkesat e studentëve. Rama bëri me dije se do të përfitojnë të drejtë studimi falas, ata që vijnë nga familje me ndihmë ekonomike, të verbrit, para dhe tetrapleg