Rezultate te kerkimit per termin: +Dgjonte

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] dgjonte / docs[0] 22 / hits[0] 26 /
Laura Bush: Si u dashurova me Xhorxh Bush
  • 2017-08-20

Laura Bush: Si u dashurova me Xhorxh Bush

Laura Bush nuk ishte e vetmja adoleshente në Teksas që natën I pëlqente të shihte qiellin e mbushur me yje. Nga fushat e bejzbollit, nga rrshqitset e oborreve dhe sheshet e lojërave ishte edhe nj fmij tjetr q dgjonte zhurmat e bretkosave dhe shikonte yjet. Ky ishte Xhorxh Bushi. Midlandi i fmi

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë
  • 2016-01-24

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

No Pic available
  • 2010-08-29

Bregu: Skenarët e Ramës për të sulmuar gratë

Intervistë me ministren e Integrimit, znj. Majlinda Bregu: Edi Rama është një njeri pa familje, që gjithë kohën mendon vetëm e vetëm se si të bëjë prapaskena dhe skenarë, të shpifë, të intrigojë Dostojevski shkruan: “... Shtrngova dorn e femrs dhe m&rsquo

No Pic available
  • 2010-08-15

Robert James Waller: Një dashuri si e Robert Kinked

Librat e rinj Historia e dashuris e fotografit t “National Geographich” e rrfyer n librin “Urat e Medison Kauntit” Ka kng q lindin vetiu nga bari i lndinave nga pluhuri i mijra rrugve t fshatit. Dhe historia e Robert Kinked dhe Franeska Xhonson sht njra prej tyre. N vjeshtn

No Pic available
  • 2010-08-06

Besimi pa vepra është i vdekur

“’dobi ka, vllezrit e mi, nse dikush thot se ka besim, por nuk ka vepra? Besimi pa vepra sht i vdekur”. Kto fjal t apostullit Jakob i shpallin luft t hapur trillit t asaj teologjie q thot se aprovimi intelektual i doktrins s vrtet prbn thelbin e besimit t krishter. Megjithat, ven

No Pic available
  • 2010-06-25

Ironi vetmie!

Botimet Zenit sjellin në shqip Një vetmi me shumë zhurmë nga Bohumil Hrabal, përkthyer nga Balil Gjini, pasardhës i Gëzim Erebarës nga gjuha çeke Shkrimtari i lumtur Hrabal i dha fund vrtet vetmis me aq shum zhurm t jets prmes nj vendimi vetjak, ndonse pran fundit t hises

No Pic available
  • 2010-06-24

Zëri i Amerikës, si atëherë, sot dhe nesër

Nga Frank Shkreli* Dje, kryetari i Partis Socialiste t Shqipris dhe njherit kryetari i Bashkis s Tirans, zoti Edi Rama, i dha nj intervist “Zrit t Ameriks” (VOA), drejtprdrejt nga Nju Jorku, ku po merrte pjes n takimin e Internacionales Socialiste. Si duket, zotit Ra