Rezultate te kerkimit per termin: +Dhmbt

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Kujdesuni pr dhmbt tuaj

Kujdesi pr dhmbt dhe infeksionet Dhmbt e pastr dhe nj fur e pastr dhmbsh jan mjete t efektshme kundr infeksioneve. Studiuesit kan vn re se bakteret q gjenden n goj mund t qarkullojn npr pjes t tjera t trupit. Kjo do t thot se nj higjien e keqe e gojs mund t ket t bj me infektime n trup, smundje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Dhmbt gjat shtatzanis

Shpesh mund t dgjohet se gruas gjat shtatzanis i jan prishur dhmbt. Kjo arsyetohet me nevojn e zmadhuar pr kalcium nga ana e gruas shtatzan, dhe shfrytzohet ai i dhmbve.Kalciumi n dhmb sht n form t bashkdyzimit stabil, e cila krijohet gjat mineralizimit t dhmbit dhe ky proces sht i pakthyeshm, pr da

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Europa proserbe i tregoi dhmbt Kosovs

Litari q po i v tani Evropa n gryk Kosovs dhe kosovarve ka pak ndryshim nga litari q serbet ua patn vn shekuj me par , me piksynimin q n kt hapsir shqiptare gjithshka t jet serbe dhe n do mngjes n Kosov kngn ta kndoj gjeli serb pr t`i vn kosovart n rradh si rosat pr t punuar pr argatin serb. Duket s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Rritja dhe zhvillimi i fmijs

1 DERI 3 MUAJSH Muaji i par i jets sht nj periudh prshtatjeje me realitetin e tyre t ri. Bebet shikojn fytyrat e prindrve dhe i vshtrojn n sy. Kjo periudh fillon me t ashtuquajturn "buzqeshje shoqrore", t ciln e lshojn kur shohin prindrit apo kur prindrit u flasin atyre. Nse u vihet gishti n dor,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Emigrantët, miliona lekë për dasma dhe shoping

Në një muaj martohen 1100 ccifte emigrantësh Emigrantt q kan ardhur me pushime, kan konsumuar shum para pr festa, martesa dhe blerje mallrash. Nj numr i papar dasmash n hapsirn kohore t vetm nj muaji, nga 20 korriku deri 20 gusht n Durrs, mbetet vetm nj prej bilanceve t sezonit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.740Z

Lidhja e rrezikshme mes problemeve t dhmbve dhe tumoreve

Kush vuan nga inflamacionet dhe periodontiti ka m shum rrezik pr tiu zhvilluar nj tumor, sidomos n ezofag. Hipotezat: bakteret q shkaktojn pezmatim n goj migrojn dhe bjn fole n organet e tjera Çshtja mund t duket shum e çuditshme, por ka nj baz t fort shkencore: ka nj lidhje mes infeksioneve kroni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

MSH: 60% e femijeve tregojn kujdes pr higjienn orale

Fushata edukuese pr kujdesin ndaj higjiens orale, ka rritur prgjegjsin e rreth 60% t fmijve n vend n larjen e dhmbve, sipas nj studimi t Ministris s Shndetsis, n kuadr t programit pes vjear "Buzqeshje e shndritshme, e ardhme e ndritshme". "Ky program, i cili ka dy vite q po zbatohet me suks

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama