Rezultate te kerkimit per termin: +Dhmbit

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] dhmbit / docs[0] 4 / hits[0] 8 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Puno pr t prsosurn , por mos u justifiko me paaftsin!!!

Cdo dit shkelim mbi vetveten si mbi tok , flasim , pim, ham , bjm seks , krijojm skena oroditse dhe n fund , justifikohemi , nuk jemi t aft pr t`i ndryshuar rrethanat. Ky mentalitet shqiptar sht prbiruar thell n cdo sorollatje t dendur sikur te sihte nje infektim i mishit t dhmbit. Nga goja dalin ti

No Pic available
  • 2008-11-01

Disa kshilla pr shndetin

Kujdes nga paracetamoli! Shum tableta q disa i glltisin me shumic kundr kokdhimbjes, pr qetsimin e dhimbjes s dhmbit dhe dhimbjeve tjera, prmbajn paracetamol. Ky analgjetik, mjaft mir e zvendson aspirinn dhe sht i prshtatshm pr personat q kan t that n lukth dhe pr ata t cilt her pas here paraqit

No Pic available
  • 2008-11-01

Kujdesuni pr dhmbt tuaj

Kujdesi pr dhmbt dhe infeksionet Dhmbt e pastr dhe nj fur e pastr dhmbsh jan mjete t efektshme kundr infeksioneve. Studiuesit kan vn re se bakteret q gjenden n goj mund t qarkullojn npr pjes t tjera t trupit. Kjo do t thot se nj higjien e keqe e gojs mund t ket t bj me infektime n trup, smundje t

No Pic available
  • 2008-11-01

Dhmbt gjat shtatzanis

Shpesh mund t dgjohet se gruas gjat shtatzanis i jan prishur dhmbt. Kjo arsyetohet me nevojn e zmadhuar pr kalcium nga ana e gruas shtatzan, dhe shfrytzohet ai i dhmbve.Kalciumi n dhmb sht n form t bashkdyzimit stabil, e cila krijohet gjat mineralizimit t dhmbit dhe ky proces sht i pakthyeshm, pr da