Rezultate te kerkimit per termin: +Dhnia

Meta: total 76 / total_found 76 / time 0.000 / keyword[0] dhnia / docs[0] 76 / hits[0] 86 /
RREFIMI/ Ernest Troshani: Feçorr Shehu donte të më digjte të gjallë. Jam lutur për Enverin
  • 2016-10-21

RREFIMI/ Ernest Troshani: Feçorr Shehu donte të më digjte të gjallë. Jam lutur për Enverin

Kardinal Ernest Troshani vjen  në një rrëfim për gazetarin Roland Qafoku në mbrëmjen e  20 tetorit në emisionin Debati në Channel One për të treguar për vuajtjet, burgun në Spaç, kush  e spiunoi. Për të ardhur në ditët e sotme  dhe për të treguar për gëzimin më të madh

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

Të Paekspozuarit, Islami: Mjekët psikologë amerikanë thanë se Rama vuan nga defiçenca e vëmendjes
  • 2015-12-18

Të Paekspozuarit, Islami: Mjekët psikologë amerikanë thanë se Rama vuan nga defiçenca e vëmendjes

"Të Paekspozuarit" emision i gazetarit Ylli Rakipi solli mbrëmjen e së enjtes (17 dhjetor) një bilanc dy vjeçar të bashkëqeverisjes PS-LSI. Lufta e ftohtë Rama -Meta. Kur dhe si filloi ajo? "Rama, Meta - Duel i heshtur" dhe të ftuar në panel politikanët: Astrit Patozi, Luan Rama,

No Pic available
  • 2014-06-02

Rama: Ish-ministra do shkojnënë prokurori për korrupsion

TIRANE - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në fjalën e tij pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PS tha se ish-minstra dhe ish-zyrtarë shumë të lartë shumë shpejt do të paraqiten në prokurori për hetime për korrupsion.Sipas kryeministrit Rama edhe pse duhet një përmirësim i leg

40 % e bizneseve në Shqipëri,  ryshfete administratës tatimore
  • 2012-08-26

40 % e bizneseve në Shqipëri, ryshfete administratës tatimore

Studimi i Organizatës Botërore të Punës: Administrata tatimore e korruptuar N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto jan t dhnat q publikon rapor

Studimi, 40% e bizneseve korruptojn administratn. 37 % m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat
  • 2012-08-25

Studimi, 40% e bizneseve korruptojn administratn. 37 % m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat

N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto  jan t dhnat q publikon raporti i fundit i Organizats Ndrkombtare  t Puns (ILO – Int

No Pic available
  • 2012-03-04

Komisioni i VeneciasNisni reformen zgjedhore

TIRANE- “Komisionin parlamentar i reforms zgjedhore nuk ka pse t pres opinionin e Komisionit t Venecias dhe ODIHR. Puna mund t nis menjher.” Ky sht mesazhi q Sekretari i Komisionit t Venecias, Thomas Marker, n emr t delegacit t ekspertve t Komisionit t Venecias dhe OSBE/ ODIHR i prcjell