Rezultate te kerkimit per termin: +Dhan

Meta: total 1000 / total_found 18168 / time 0.008 / keyword[0] dhan / docs[0] 18168 / hits[0] 20364 /
Gruaja sheh trupin e pajetë të Admir Murataj, mes lotësh konfirmon: Është ai!
  • 2019-04-10

Gruaja sheh trupin e pajetë të Admir Murataj, mes lotësh konfirmon: Është ai!

Mediat greke ishin të parat që dhanë lajmin se grabitësi i vrarë jo shumë larg pistës së aeroportit Nënë Tereza, është Admir Murataj, i arratisur nga burgu i Trikalas në vitin 2017. Për disa orë identiteti i viktimës mbeti i pakonfirmuar nga policia e Shtetit, por në orën 11:00 kur

Djegia e mandateve, Patozi: Dhuratë e Lulit për Edi Ramën!
  • 2019-04-10

Djegia e mandateve, Patozi: Dhuratë e Lulit për Edi Ramën!

Djegien e mandateve, ish-deputeti demokrat e cilësoi si një gjest të gabuar dhe se kjo ka shkuar në interes të Edi Ramës. Sipas tij, Partia Demokratike është në udhëkryq të rrezikshëm Pra djegia e mandateve , është më e rëndë se gjithë zullumet e Edi Ramës. Këtë dhuratë ia ka

Ndezën zjarrin për tu ngrohur teksa kullotnin bagëtitë, por; si e gjeti babai djalin e pajetë
  • 2019-04-06

Ndezën zjarrin për tu ngrohur teksa kullotnin bagëtitë, por; si e gjeti babai djalin e pajetë

Një ngjarje tragjike ndodhi pasditen e djeshme në fshatin Koçaj të Njësisë Administrative Fushë-Bulqizë, ku një fëmijë humbi jetën dhe motra e tij mbeti e plagosur nga shpërthimi i një granate. Djali 11-vjeçar mbeti i vdekur në vend, ndërsa vajza 9 vjeçe u nis me urgjencë me heli

SHBA hakmerret ndaj Turqisë, Erdogan nuk ndalet: Do blejmë avionë rusë!
  • 2019-04-02

SHBA hakmerret ndaj Turqisë, Erdogan nuk ndalet: Do blejmë avionë rusë!

Shtetet e Bashkuara i dhanë fund lëvrimit të pjesëve të avionëve ushtarak F-35 në Turqi, një veprim hakmarrës për shkak të vendimit të Ankarasë që të vazhdojë me blerjen e sistemeve kundërajrore ruse. Udhëheqësit më të lartë amerikanë janë kërcënuar në vazhdimësi se do t

Argjentina rikthehet te fitorja, Maroku bie në fund!
  • 2019-03-27

Argjentina rikthehet te fitorja, Maroku bie në fund!

Argjentina lë pas zhgënjimin e humbjes 1-3 ndaj Venezuelës në Madrid, pasi arriti të triumfonte 0-1 në miqësoren e dytë të muajit mars ndaj Marokut në Tanger. Pa Messin por me dyshen Dybala-Lautaro Martinez në sulm, skuadra e Scalonit edhe pse bëri një lojë të mirë nuk kishte saktës

Shpërthim i fuqishëm në Suedi, disa persona të plagosur (Foto)
  • 2019-03-27

Shpërthim i fuqishëm në Suedi, disa persona të plagosur (Foto)

Një shpërthim i fortë ndodhi në pjesën perëndimore të Stokholmit gjatë natës. Sipas raporteve të medias lokale, ka disa të lënduar. Shpërthimi, shkaqet e të cilit ende nuk dihet, ka dëmtuar ndërtesat dhe makinat. Zëdhënësi i policisë suedeze Fredrik Andersson tha se disa njerëz

Parlamenti britanik merr kontrollin mbi Brexit-in
  • 2019-03-26

Parlamenti britanik merr kontrollin mbi Brexit-in

Ligjvënësit britanikë votuan të hënën duke i marrë kryeministres Theresa May kontrollin mbi procesin e daljes së vendit nga Bashkimi Evropian. Pritet që të mërkurën ligjvënësit të votojnë mbi një sërë alternativash për daljen nga BE-ja, me qëllim arritjen e një marrëveshjeje t