Rezultate te kerkimit per termin: +Dhe +Bruti

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.281 / keyword[0] dhe / docs[0] 1144043 / hits[0] 9011979 / keyword[1] bruti / docs[1] 33 / hits[1] 47 /
No Pic available
  • 2015-09-12

Akuzat ndaj Metës, Vasili: Pjesë e luftës së brendshme të PD-së

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, komentoi sërish akuzat e bëra nga opozita në adresë të kreut të Kuvendit dhe kreut të LSI-së Ilir Meta. Gjatë një interviste televizive Vasili u shpreh se kjo çështje nuk ka të bëjë me Metën, duke shtuar

Andi Bushati: Nuk iu intereson skandali i CEZ, po merren ti fusin thika pas shpine njër-tjetrit
  • 2015-09-12

Andi Bushati: Nuk iu intereson skandali i CEZ, po merren ti fusin thika pas shpine njër-tjetrit

Andi Bushati në një editorial të tijin, thotë se politikës shqiptare nuk i intereson të zbardhë skandalin me CEZ. Sipas tij, tashmë të gjitha palët politike merren me diversion se kush i ka futur thikën pas shpinë njëri-tjetrit, duke shmangur thelbin e çështjes. Po të shohësh deb

Andi Bushati: Nuk iu intereson skandali i CEZ, po merren ti fusin thika pas shpine njëri-tjetrit
  • 2015-09-12

Andi Bushati: Nuk iu intereson skandali i CEZ, po merren ti fusin thika pas shpine njëri-tjetrit

Andi Bushati në një editorial të tijin, thotë se politikës shqiptare nuk i intereson të zbardhë skandalin me CEZ. Sipas tij, tashmë të gjitha palët politike merren me diversion se kush i ka futur thikën pas shpinë njëri-tjetrit, duke shmangur thelbin e çështjes. Po të shohësh deb

Lulzim Basha po godet Berishën, kjo është një thikë që Bruti i fut babait të tij plak dhe të lodhur
  • 2015-09-11

Lulzim Basha po godet Berishën, kjo është një thikë që Bruti i fut babait të tij plak dhe të lodhur

Lidhur me akuzat e opozitës ndaj kreut të Kuvendit për gjyqin e CEZ, ­ kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka theksuar sërish se kjo çështje nuk ka të bëjë me kryeparlamentarin Meta. Sipas tij, këtë gjë e tregon i gjithë dokumentacioni. V

Vasili: Sulmi ndaj Ilir Metës, shërbim ndaj krimit të organizuar
  • 2015-09-11

Vasili: Sulmi ndaj Ilir Metës, shërbim ndaj krimit të organizuar

TIRANE, 11 Shtator/ATSH/- Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një intervistë televizive shprehu vendosmërinë për të ecur përpara për çështjen e dekriminalizimit.Lidhur me marrëveshjen mes maxhorancës dhe opozitës për këtë çështje, Vasili tha se po ndiqen proce

No Pic available
  • 2014-03-13

Çshkruante Agolli, Çabej, Shuteriqi, Spasse, ditën kur vdiq Fan Noli

Sot 49 vjetori i vdekjes së shqiptarit të shquar Vdekja e shkrimtarit, historianit, politikanit, përkthyesit dhe krijuesit të kishës të parë autoqefale shqiptare, Fan.S.Noli, më 13 mars të 1965-s ngjalli edhe reagimet e gjithë intelektualëve shqiptarë. Megjithëse brenda kontekstit të

KUSH E HUMBI, QË TA GJEJ?
  • 2013-11-05

KUSH E HUMBI, QË TA GJEJ?

ARTUR LAZEBEU Pakica versus shumicës Shembulli 1. A: -Mos vidh pronarin, sepse është e paligjshme! B: -Pronari vjedh shtetin, duke mos paguar taksat. Shembulli 2. A: -Paguaj taksat, sepse informaliteti ndëshkohet! B: -Më ndëshkon konkurrenca, kur tjetri kalon pa doganë. Shembulli 3. A: -Më