Rezultate te kerkimit per termin: +Dhe +Rregullorja

Meta: total 1000 / total_found 4941 / time 0.002 / keyword[0] rregullorja / docs[0] 4941 / hits[0] 6784 /
Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
  • 2019-03-24

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?

Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e

Hysaj, i irrituar: Për çfarë duhet VAR-i nëse nuk përdoret!?
  • 2019-03-04

Hysaj, i irrituar: Për çfarë duhet VAR-i nëse nuk përdoret!?

Elseid Hysaj ka komentuar në zonën miks ndeshjen me Juventusin, që u kushtëzua që në pjesën e parë nga një episod, që ka hapur diskutime. Sipas mbrojtësit shqiptar, kryesori duhet të kishte thirrur në ndihmë varin, pasi, sipas tij, Meret nuk e ka prekur Ronaldon. Pa kartonin e kuq të

No Pic available
  • 2019-02-25

Skandal në Burgun e Drenovës, drejtori dhe juristi vjedhin naftën e institucionit

Drejtori i Burgut Drenovë Novruz Hoxha, bashkë më ish drejtorin Juridik akuzohen se kanë vjedhur karburantin e institucionit për përdorim personal. Madje juristi është filmuar duke ngarkuar bidonët me karburant në makinën e tij. Ndërsa një tjetër punonjës është fotografuar duke mb

Rregullorja e re, Ruçi iu heqë fjalën deputetëve sa herë që e gjykon ai
  • 2019-02-07

Rregullorja e re, Ruçi iu heqë fjalën deputetëve sa herë që e gjykon ai

Ndryshimi i Rregullores së Kuvendit ka prekur edhe punimet e seancës plenare. Duke u bazuar në praktikën e deritanishme të diskutimeve, në projektvendimin që u shqyrtua dhe u miratua në parim në Komisionin e Ligjeve, është parashikuar e drejta për tu ndërprerë fjalën deputetëve në r

Xhafaj shfaq rezerva: Deputetët janë shndërruar në kartona
  • 2019-02-06

Xhafaj shfaq rezerva: Deputetët janë shndërruar në kartona

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dalë kundër mazhorancës në lidhje me ndryshimet e shpeshta të rregullores së Kuvendit. Xhafaj i cilësoi ndryshimet e shpeshta te rregullores si jo efektive, duke i shndërruar deputetet në kartonë. Nga 2005 deri me sot rregullorja është ndryshuar

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS
  • 2019-02-06

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS

Që prej dorëheqjes në fillim të tetorit 2018 nga posti i ministrit, Fatmir Xhafaj kishte heshtur ose mbajtur një profil të ulët politik. Me përjashtim të disa daljeve publike në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj, zëri i tij nuk ishte dëgjuar as në Parlament për çështje të ndryshm

No Pic available
  • 2019-02-02

Europa dorëzohet, britanikët pa viza në BE edhe pas Brexit

Britanikët mund të shpresojnë për normalitet të paktën në një pikë në kaosin e Brexit. Shtetet e Bashkimit Europian duan t’u mundësojnë qytetarëve britanikë edhe pas Brexit hyrje pa vizë në BE, edhe po të mos arrihet nënshkrimi i një marrëveshjeje dypalëshe për t’u