Rezultate te kerkimit per termin: +Dherat

Meta: total 286 / total_found 286 / time 0.000 / keyword[0] dherat / docs[0] 286 / hits[0] 348 /
No Pic available
  • 2017-02-10

Nxirren trupat e tre minatorëve kinezë, për ekspertizë në Tiranë

Shtatë ditë nga shpërthimi në minierën e kromit në Bulqizë është bërë i mundur nxjerrja e  trupave të pajetë të tre minatorëve kinezë. Trupat po transportohen me autoambulancë për ekspertizë mjeko-ligjore në Tiranë. Viktimat janë: -R.G, (specialist sigurimi i pusit) -H.J (

Bulqizë, nxirren trupat e tre minatorëve kinezë
  • 2017-02-10

Bulqizë, nxirren trupat e tre minatorëve kinezë

Trupat e tre minatorëve kinezë janë nxjerrë nga miniera pas një operacioni të RISHM dhe policisë. Ata janë dërguar drejt Tiranës për ekspertizën mjeko-ligjore. Një ditë më parë RISHM ka futur tubacionet duke rregulluar sistemin e ventilimit dhe të ajrimit për pastrimin e ajërit ng

Rama në fshatrat që nuk furnizohen me ujë të pijshëm që prej 1984-s
  • 2017-02-09

Rama në fshatrat që nuk furnizohen me ujë të pijshëm që prej 1984-s

400 km kanale, të para të pastruara nga dherat, inertet dhe sedimentet të ndërtuara nga fillimi jo vetëm me veshje betoni por edhe me rrjeta hekuri, po ashtu me daljet për kanalet dytësore e terciare janë investime që ndikojnë drejtpërdrejtë në produktin bujqësor të Lushnjës e Di

Sistemi i ujitjes, Rama: Karvani do të shkojë përpara sado të lehin qentë
  • 2017-02-09

Sistemi i ujitjes, Rama: Karvani do të shkojë përpara sado të lehin qentë

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm ditën e djeshme në Divjakë e Lushnje për të inspektuar punimet që po bëhen në lidhje me sistemin e ujitjes në këto dy zona. Kreu i qeverisë tha se në këto zona që janë më intensivet për sa i përket sektorit të bujqësisë në vend, më shu

Replikat në Facebook/ Je bërë si Saliu, Rama-komentuesit: Shko laj sytë që të zgjohesh
  • 2017-02-08

Replikat në Facebook/ Je bërë si Saliu, Rama-komentuesit: Shko laj sytë që të zgjohesh

Kryeministri Edi Rama tashmë nuk e përdor Facebook-un vetëm për të postuar aktivitetet e qeverisë, por edhe replikon me komentuesit. Dikush e akuzon për mashtrime, për gënjeshtra, për premtime fushate, e dikush tjetër ironizon duke i kujtuar Vangjush Dakon, dhe të gjithëve Rama iu kthen

Rama prezanton flotën me 61 ekskavatorë të rinj: Fund bllokimit të kanaleve kulluese
  • 2017-02-07

Rama prezanton flotën me 61 ekskavatorë të rinj: Fund bllokimit të kanaleve kulluese

Kryeministri i vendit, Edi Rama në një aktivitet të organizuar ditën e sotme në portin e Durrësit prezantoi flotën e re të ekskavatorëve të rinj të blerë nga qeveria për Ministrinë e Bujqësisë që sipas kreut të qeverisë do të garantojnë çuarjen e ujit në çdo parcelë dhe past

No Pic available
  • 2017-02-07

Brenda vitit parcelat me ujë dhe do pastrohen kanalet kullues

Bashkitë e reja do të jenë përgjegjëse për shmangien e përmbytjeve dhe garantimin e ujitjes dhe kullimit të tokave bujqësore. Për tju ardhur në ndimë, qeveria ka vënë në shërbim të drejtuesve vendorë një flotë prej 61 eskavatorësh, si investim për bujqësinë. Nga Porti i Durr