Rezultate te kerkimit per termin: +Dherat

Meta: total 266 / total_found 266 / time 0.000 / keyword[0] dherat / docs[0] 266 / hits[0] 317 /
Rrugët e shkatërruara e pa ndriçim, protestë në Berat
  • 2015-12-19

Rrugët e shkatërruara e pa ndriçim, protestë në Berat

Rrugët e shkatërruara e pa ndriçim, si dhe mungesa e kanalizimeve për ujërat e zeza, mblodhi dje para Bashkisë së Beratit dhjetëra qytetarë të një lagjeje.Problemet e shumta në infrastrukturën e lagjes "28 Nëntori" çoi në protestë mjaft qytetarë të revoltuar për këtë situatë.

Futini në burg horrat! Ja çfarë i kanë bërë Tiranës
  • 2015-11-29

Futini në burg horrat! Ja çfarë i kanë bërë Tiranës

Mentor Kikia. Shikojini këto foto! Eshtë një bllok pallatesh në Tiranë, pranë ish Kopshtit Botanik, që e hëngrën, e bënë beton. Një babëzi e pafre. Dhe babëzia ja çfarë prodhon. Disa pallate po shemben, banorët që i kanë blerë me çmime si të ishin në Milano e Athinë, jan

Futini në burg horrat! Ja çi kanë bërë Tiranës
  • 2015-11-29

Futini në burg horrat! Ja çi kanë bërë Tiranës

Nga Mentor Kikia Shikojini këto foto. Eshtë një bllok pallatesh në Tiranë, pranë ish Kopshtit Botanik, që e hëngrën, e bënë beton. Një babëzi e pafre. Dhe babëzia ja çfarë prodhon. Disa pallate po shemben, banorët që i kanë blerë me cmime si të ishin në Milano e Athinë, jan

Rreshqet nje pjese rruge ne Labinot bllokohen dhjetera fshatra perreth
  • 2015-10-16

Rreshqet nje pjese rruge ne Labinot bllokohen dhjetera fshatra perreth

PUBLICITET Elbasan 16 tetor 2015 NOAal - Si pasoje e reshjeve te shiut ne vend nje pjese e rruges ne Labinot te Elbasanit ka pesuar rreshqitje duke sjelle edhe pasoja per banoret e fshatitbr br Kjo rreshqitje ka izoluar nga dherat nje pjese te rruges ku si pasoje dhjetera fshatra

Elina Duni këndon shqip në Beograd
  • 2015-09-12

Elina Duni këndon shqip në Beograd

Artistja prezanton albumin përmes koncerteve në Tiranë, në Shkup, në Prishtinë dhe në Beograd. Nga Blerina Goce Muzika është për të një rrugë apo një pasqyrë reflektimi, për t'u bërë më të mirë, dhe pikërisht kjo muzikë ka qenë bashkudhëtarja e Elina Dunit në momentet m

Stuhia në Veneto shkakton tre të vdekur, mes tyre turisti polak
  • 2015-08-05

Stuhia në Veneto shkakton tre të vdekur, mes tyre turisti polak

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëshqitjeve të dheut në San Vito di Cadore, në belluno, qyetet në rajonin e Venetos në Itali , pas stuhive dhe shirave të fuqishëm që goditën vendin. Një turist polak humbi jetën pasi makina me të cilën udhëtonte u përfshi nga ujërat që

Pastrohet nga dherat, Rruga e Kombit
  • 2015-03-29

Pastrohet nga dherat, Rruga e Kombit

Operacioni i largimit të dherave dhe gurëve që ranë në trasenë e Rrugës së Kombit, ka zgjatur më shumë se tre ditë. Në kilometrin e 7-të të segmentit Kukës-Kalimash, u arrit largimi nga rruga i mbi 7 mijë metër kub dhera e gurë, pas rënies nga skarpata anësore e saj, rrëshqitje