Rezultate te kerkimit per termin: +Dhimbjet

Meta: total 1000 / total_found 2325 / time 0.001 / keyword[0] dhimbjet / docs[0] 2325 / hits[0] 3237 /
Ankthi, çfarë është dhe si ta luftojmë
  • 2019-04-11

Ankthi, çfarë është dhe si ta luftojmë

Si të shpëtojmë nga ajo ndjenjë e tensionit të vazhdueshëm që na shqetëson dhe, në një afat të gjatë, helmon ditët tona Ne gjithmonë jetojmë me ngut, të shtyrë nga një mijë angazhime; ndiejmë peshën e botës mbi ne, jemi në presion për të qenë në lartësinë që të tjerët

No Pic available
  • 2019-03-25

Pas çdo dhimbje dhëmbi fshihet një problem shëndetësor!

Dhimbja e dhëmbit është padyshim një prej dhimbjeve, e cila është e pakëndshme. Secili prej nesh një herë të paktën në jetë, ka provuar ndjenjën e dhimbjes së dhëmbit. Por si shfaqen ato dhe cilat janë simptomat që e shoqërojnë  dhe si të veprojmë në atë situatë? Shumë pak

Në njërin krah apo me bark poshtë? Pozicionet e gjumit të mirë
  • 2019-03-16

Në njërin krah apo me bark poshtë? Pozicionet e gjumit të mirë

Mënyra se si shtrihemi në shtrat gjithashtu ka rëndësinë e saj për të siguruar një gjumë të qetë dhe një zgjim në formë të mirë. Ka nga ata që nuk i zë gjumi nëse nuk janë me bark poshtë, por ka edhe nga ata që duan të flenë në një pozicion tjetër, në njërin krah, në t

Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Koliti psikosomatik, çfarë është dhe si mund ta kurojmë
  • 2019-02-19

Koliti psikosomatik, çfarë është dhe si mund ta kurojmë

Koliti psikosomatik është një inflamacion i zorrëve që shkakton dhimbje të mërzitshme abdominale, anomali në defekim. Ajo fsheh motivet e një natyre emocionale dhe psikologjike. Ja se si të ndërhyni për të trajtuar këtë gjendje. Koliti psikosomatik ose koliti nervor është një nga s

10 qytete super-romantike për të festuar Shën Valentinin (Foto)
  • 2019-02-14

10 qytete super-romantike për të festuar Shën Valentinin (Foto)

Ata kanë organizuar histori të famshme dashurie ose një set filmash të famshëm: ja cilat janë vendet për një ikje romantike Ata janë konsideruar si vendet më romantike në botë: disa janë ekzotike dhe kërkojnë transferime të rëndësishme, por të tjerat janë mundësi pushimi brenda

Flamurtari në hall, largohet një tjetër futbollist
  • 2019-02-05

Flamurtari në hall, largohet një tjetër futbollist

Pas Danilo Alves, Goran Siljanovskit e Tomislav Busic, nga Flamurtari largohet një tjetër futbollist. Muhamed Useini ka prishur kontratën me klubin vlonjat duke lënë një tjetër gropë të madhe këtë herë në mesfushën e skuadrës që drejtohet nga Ilir Daja. Edhe këtë herë shkaku i la