Rezultate te kerkimit per termin: +Dhjet

Meta: total 1000 / total_found 65526 / time 0.026 / keyword[0] dhjet / docs[0] 65526 / hits[0] 89280 /
13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë
  • 2019-04-10

13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë

Një protestë mbarëkombëtare është paralajmëruar nga partia Demokratike dhe aleatët e saj për në 13 prill përpara Kryeministrisë. Ndryshe nga herët e tjera, për këtë protestë është përcaktuar ora 18:00, por që premisat e opozitës janë që pjesëmarrja masive e qytetarëve të b

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Shqiptari maniak shantazh 14-vjeçares i gjejnë koleksion fotosh nudo
  • 2019-04-08

Shqiptari maniak shantazh 14-vjeçares i gjejnë koleksion fotosh nudo

Një 20 vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi pasi shantazhonte një vajzë të mitur me foto nudo të saj. I riu, i cili jeton në Peloponnese, përdorte rrjetet sociale për të shantazhuar vajzën. Në duart e tij kishte rënë një foto ku 14-vjeçarja ishte gjysmë e zhveshur. Ai e përd

 Do vjedhim vetëm shtëpitë e bosave, goditet banda e skifterëve në Itali (FOTO)
  • 2019-04-08

 Do vjedhim vetëm shtëpitë e bosave, goditet banda e skifterëve në Itali (FOTO)

Një shqiptar dhe një rumun janë arrestuar në Itali, si anëtar të një bande grabitësish që ishin kthyer në tmerrin e Giavenos dhe rrethinave. Në shënjestër të policisë italiane janë edhe anëtarët e tjerë të bandës së skifterëve. Grupi në fjalë ka kryer dhjetëra grabitje në

Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?
  • 2019-04-08

Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?

Dy grupe shqiptare, të organizuara në trafikun e narkotikëve dhe qenieve njerëzore drejt Anglisë janë shkatërruar në Itali. Të dyja organizatat kriminale ishin të lidhura me njëra-tjetrën, pasi kishin ngritur një “urë” lidhëse mes Italisë dhe Anglisë për të lejuar qyte

Dridhet BE-ja, opozita polake paralajmëron rrezikun e Polexit
  • 2019-04-07

Dridhet BE-ja, opozita polake paralajmëron rrezikun e Polexit

Partia më e madhe e opozitës në Poloni nisi fushatën e saj për zgjedhjet e muajit të ardhshëm të Parlamentit Evropian të shtunën duke paralajmëruar se partia qeverisëse euroskeptike PiS mund ta çojë vendin jashtë BE-së. Mbështetja mbizotëruese e polakëve të mbetur në bllok, dhe

Zjarri gjigand shkrumbon bllokun e apartamenteve në Paris (VIDEO)
  • 2019-04-07

Zjarri gjigand shkrumbon bllokun e apartamenteve në Paris (VIDEO)

Një zjarr i përmasave gjigande ka përfshirë një bllok apartamentesh në zemër të Parisit mbrëmjen e djeshme. Zjarri i beftë shpërtheu në një banesë në skajin verior të qytetit dhe më pas përfshiu rreth 27 apartamente. Zëdhënësi i zjarrfikësve lokalë, Gabriel Plus tha se nuk ka