Rezultate te kerkimit per termin: +Dhjete

Meta: total 1000 / total_found 4513 / time 0.002 / keyword[0] dhjete / docs[0] 4513 / hits[0] 5357 /
Si lindi konflikti mes Cukut dhe Jambellit
  • 2018-12-31

Si lindi konflikti mes Cukut dhe Jambellit

Bledar Jambelli nuk ishte një person i panjohur për drejtësinë shqiptare. Më herët ai ka qenë i akuzuar për një krim të trefishtë, ku vrau dy persona dhe plagosi një të tretë, ngjarje e ndodhur në vitin 2006 Pvarësisht akuzave, ai ka marrë pafajësi nga gjykata e Vlorës dhe Apeli,

Historia e një prostitute! (FOTO)
  • 2018-12-12

Historia e një prostitute! (FOTO)

A e keni dëgjuar ndonjëherë rrëfimin e një prostitute? Si është historia e vërtetë e jetës së saj? Regjisori Leka Bungo është përpjekur të hyjë në venat e një historie të tillë, për ta sjellë të plotë në veprën me të njëjtin titull që do të ngjitet premierë më 14 dhje

Shefqet Dobra: Të vërtetat për Kampin e Tepelenës
  • 2018-04-03

Shefqet Dobra: Të vërtetat për Kampin e Tepelenës

Unë që po shkruaj, kam qenë në atë kamp, nga fillimi, kur shkuam nga Berati deri ne 54/ trën. Kur u shkri ai kamp i mallkuar isha njëmbëdhjetë vjeç, gjë e çdo pëllëmbë të atij vendi. Gjynah të qahemi, sna paska munguar as gjë, më mirë e paskan ditur ata që nuk kanë qenë qen at

No Pic available
  • 2018-03-09

Pak vizita falas, bie numri i personave që kryejnë Checkup

Në qendrat shëndetësore të Durrësit, dhoma e checkup-it është mjedisi me fluksin më të vogël të pacienteve. Durrësi është në një nga rrethet me numrin më të madh të qytetarëve që kryejnë checkup falas në shkallë vendi, por sërish shifrat janë ende larg qëllimit final të p

Shekspiri, një premierë shqiptare nga Justin Anderson
  • 2017-12-07

Shekspiri, një premierë shqiptare nga Justin Anderson

Teatri Metropol çel këtë fillim dimri premierën absolute Nata e Dymbëdhjetë të Uilliam Shekspir. Kjo komedi, e cilësuar si nga veprat më të mira të Shekspirit, ngjarjet e së cilës zhvillohen në Iliri, vihet në skenë nga regjisori amerikan Justin Anderson, i cili ka një eksperiencë

No Pic available
  • 2017-09-12

Mero Baze: Gramoz Ruçi ka 88 vota në Kuvend, 10 janë nga LSI

Mero Baze Ka dy paradokse të mëdha në debatin për rrjedhjen e votave të PD në favor të Gramoz Ruçit. Paradoksi I parë është ai I PD, që debaton nëse janë blerë votat, nëse janë manipuluar, apo nëse janë dhënë me dëshirë. Dhe si përfundim Berisha i vuri kapak që nuk janë vje

No Pic available
  • 2017-09-03

Gramoz Ruçi, rrufepritësja e Edi Ramës

Rikthimi i numrit dy të përjetshëm të socialistëve në post publik, ka ndezur debatin rreth të kaluarës së ish-ministrit të brendshëm të qeverisë së fundit të Partisë së Punës. Arsyet që e çuan të shkelë betimin 26-vjecarë, rrugëtimi politikë nga Tepelena, arbitrimi i betejë