Rezultate te kerkimit per termin: +Dhjetori

Total: 4149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.492Z

11 dhjetori dhe 12 dhjetori

Nga Eduard Zaloshnja Duke filluar nga vjet, PD-ja e ka festuar themelimin e saj në 11 dhjetor, e jo në 12 dhjetor, siç kishte bërë për 23 vjet. Kjo gjë ka bërë që të vihet në diskutim data e themelimit të saj, ndërkohë që shumica e atyre që morrën pjesë në themelim janë gjall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.170Z

Çfarë është 8 Dhjetori

Blendi Fevziu Ç‘është 8 dhjetori? Kjo pyetje që gazetarja e një prej televizioneve informative të Tiranës ia bënte kalimtarëve në një kryqëzim të populluar të qytetit, mori çuditërisht përgjigje, që bashkoheshin në të njëjtën pikë: është një ditë fes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.573Z

Zogaj: 8 dhjetori, ironi e historise sone

Politikani Prec Zogaj ka deklaruar se 8 dhjetori nuk eshte dita e levizjes studentore qe rrezoi regjimin komunist. Duke folur ne emisionin “Shqip” ne Top Channel, Zogaj eshte shprehur se levizja per pluralizem filloi nje dite me vone. “Me vone fillon ajo qe eshte quajtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.223Z

Postriba, aty ku nisi 8 dhjetori antikomunist

8 dhjetori nisi në Postribë. Grupimi “Dhjetori ‘90”, në bashkëpunim me Komunën e Postribës, zhvilloi dje veprimtarinë me moton “8 dhjetori nisi në Postribë”. Gjatë kësaj veprimtarie, ku morën pjesë studentë të dhjetorit të vitit 1990, si dhe drejtues të qarkut e komunës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.504Z

8 Dhjetori vrau friken

Dhjetori i viteve lsquo90 eshte pa diskutim periudha me e deshiruar ne keto 20 vitet e fundit per te qene protagonist dhe pjesemarres ne gjithcka qe ndodhi ne ate kohe. Duke qene se Shqiperia vinte prej nje ngrice siberiane e cila i jep shenjat e ftohtesise edhe sot e kesaj dite patjeter qe dat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.169Z

Dhjetori 90 i klonuar

Nga Armando Meta Sheshi “Skënderbej” në Tiranë është mbushur dje pasdite me mijëra qytetarë të ardhur nga shumë qytete të vendit, duke u vënë në dispozicion furgonë, autobusë, deri edhe tren falas nga ana e PD-së dhe drejtuesve të lartë të kësaj partie në administratën s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.321Z

Grabitet kazinoja te 21 dhjetori me pistoletëlodër

Një grabitje ka ndodhur ditën e sotme në zonën e 21 dhjetorit. Ngjarja ka ndodhur në orën 13:30. Sipas burimeve zyrtare policore bëhet me dije se një shtetas ka përdorur një pistoletë lodër. Ai mësohet se ka kërcënuar punonjësin e kazinosë duke arritur të marrë xhiron ditore dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama