Rezultate te kerkimit per termin: +Dhomn

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] dhomn / docs[0] 55 / hits[0] 73 /
No Pic available
  • 2016-10-27

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin

Gjyshja Nga Albana M. Lifchin Ne banonim në dy apartamente përballë njëri-tjetrit, në një pallat të ri e të bukur. Praktikisht unë u rrita nga gjyshja. Ajo shfaqej n kornizn e ders si nj piktur. Sytë boj qielli e t thell, të mbërthenin në vëmendjen e tyre. Qafa e saj bor e bardh kontr

No Pic available
  • 2014-01-28

Braçe: Midis emrave të zyrtarëve edhe ish-ministri Ksera

Deputeti i majtë Erjon Braçe, njëkohësisht edhe kryetar i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ka zbuluar dje në faqen e tij të “Facebook”-ut një pjesë të emrave të zyrtarëve të lartë që kanë marrë pa të drejtë kredi si të pastrehë. Sipas Braçes, n listn e prgjiths

No Pic available
  • 2014-01-28

Ja zyrtarët që kanë përfituar kredi të buta për shtëpitë

Janë 145 zyrtarë të qeverisë së shkuar, që kanë marrë kredi të buta për të blerë banesa. Skandali është publikuar nga mazhoranca e re, e cila ka deklaruar se do të bëjë drejtësi për këtë abuzim. Ata thonë se dosjet e zyrtarëve janë të paplota dhe me shkelje. Në listë ë

No Pic available
  • 2010-08-29

Ngërç gjatë shpërndarjes së librave, shumë tituj mungojnë ende

Problemi Mosrespektimi i afateve nga shtpit botuese, shkak i parregullsive Procesi i shprndarjes s librave n shkolla vazhdon t prballet me vshtirsi. Shkak pr avarin q sht krijuar n disa shkolla t vendit sht mosrespektimi i kontrats nga ana e distributorve q kan kontraktuar shtpit botuese pr shprnda

No Pic available
  • 2010-08-28

Digjet i gjallë, i sëmuri i braktisur

Zjarri shkrumboi shtpin n fshatin Topojan t Elbasanit, ku 37-vjeari jetonte vetm Jetonte i vetmuar e n t njjtn mnyr sht ndar nga jeta. Nj 37-vjear i smur mendor, q jetonte n nj fshat t largt malor t Elbasanit sht djegur brenda n banes, pa mundur t marr asnj ndihm. I mbetur pa asnj t afrm dhe prkrahj

No Pic available
  • 2010-08-27

Ja memoriali i Nënë Terezës

Prezantohet projekti I diskutuar pr muaj t tr, projektideja pr ngritjen e memorialit t bamirses shqiptare sht prezantuar dje n 100-vjetorin e lindjes. Do t ngrihet te “Kolonat”, do t jet nj ndrtes trekatshe me gjasht hapsira kushtuar prezantimit e promovimit t jets dhe veprs s Nn Terezs

No Pic available
  • 2010-08-22

Çmenduritë e njerëzve të famshëm

Npr koncerte, udhtime pune, apo thjesht pr t pushuar, kjo nuk ka rndsi, VIP-at dshirojn q krkesat e tyre t plotsohen nj pr nj. Lule t shtrenjta, araf t qndisur, ushqime bio, suita q kushtojn shum... Por mbi t gjitha, nj rrmuj e paimagjinueshme q vetm ata din ta bjn Npr koncerte, udhtime pune, apo th