Rezultate te kerkimit per termin: +Dhoms

Meta: total 70 / total_found 70 / time 0.000 / keyword[0] dhoms / docs[0] 70 / hits[0] 107 /
Top Story/ Ish -zv/kryeministri Niko Peleshi, 13 vjet për të mbaruar shkollën e lartë
  • 2019-01-16

Top Story/ Ish -zv/kryeministri Niko Peleshi, 13 vjet për të mbaruar shkollën e lartë

Niko Peleshi është një tjetër politikan që arriti majat e pushtetit, por me një arsim tepër të dyshimtë. Ai ka ushtruar detyrën si Kryetar i Dhoms s Tregtis Korç, si prefekt i qarkut të Korçës dhe më pas si Kryetar Bashkie. Ka mbajtur postin e zv/kryeministrit në mandatin e parë t

Hotel: 10 klientt m t urryer nga personeli
  • 2017-08-11

Hotel: 10 klientt m t urryer nga personeli

Nga t ndyrt tek t fshehtt, nga t ngathtt tek joshsit, turizmi vjen me nj tjetr an. Vizitort e hutuar q harrojn gjrat e veta n hotel, klient q marrin me vete objekte t dhoms, cdo qndrim mund t shndrrohet n nj anekdot ose histori pr tu treguar. Por duke dal nga ana tjetr, nga ana e atyre q punojn n ho

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

Energjitika/ Gaiani: Italia, e interesuar. Gjiknuri: Do rishohim modelin e HEC-eve private
  • 2014-03-24

Energjitika/ Gaiani: Italia, e interesuar. Gjiknuri: Do rishohim modelin e HEC-eve private

Italia e sheh me interes të veçantë sektorin e energjisë në Shqipëri, si një sektor të rëndësishëm. Po kështu edhe investitorët italianë shfaqin interes për këtë sektor,por duhet monitorim për të. Duhet krijuar një marrëdhënie korrekte me investitorët, duhet të tregohet v

No Pic available
  • 2013-09-27

Nju Jork,Nishani me komunitetin shqiptar: Ju jeni avokat t çshtjes shqiptare

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjes n nj pritje t organizuar pr nder t Tij nga komuniteti shqiptar, ku ishin t pranishm shqiptar nga New Yorku dhe t ardhur nga shtete t tjera t Shteteve t Bashkuara. N prshndetjen e rastit, Presidenti iu drejtua t pranishmve duke i quajtur avokat t çsh

No Pic available
  • 2010-08-29

Goethe shkencëtar?!

Goethe shkencëtar?! Edhe pse tingëllon paradoksale, është e vërtetë, e për më tepër veshja nën të cilën gjatë gjithë jetës, Goethe dëshiroi më shumë ta shihte veten. Goethe shkenctar?! Edhe pse tingllon paradoksale, sht e vrtet, e pr m tepr veshja nn t ciln gja

No Pic available
  • 2010-08-23

Shtrenjtimi i bukës, paralajmërim i nxituar

Deklarata Kreu i Dhoms s Tregtis, Fier: Ka ende grur vendi t pashitur “Rritja e mimit t grurit n bursn ndrkombtare nuk do t ndikoj n nj periudh t afrt n rritjen e mimit t buks n vendin ton”. Kshtu ka deklaruar kreu i Dhoms s Tregtis dhe Industris s Fierit, Shezai obo. Ai e ka justifikua