Rezultate te kerkimit per termin: +Dhoma

Total: 9910
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.916Z

Dhoma mobile

Nga Express më 02 gusht 2011 në ora 09:46 Gjermanët dizajnuan në kuti, në të cilën e mund të futet e tërë dhoma. Dy dizajnerët gjerman, Marcel Krings dhe Sebastian Milhauser zbuluan konceptin e dhomës mobile, e cila i ngjanë një kutie të madhe. E në këtë kuti i keni të gjitha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.267Z

Dhoma Amerikane, takim me Topallin

Bashkëpunimi mes Parlamentit dhe biznesit është bërë pjesë e diskutimit në takimin mes Bordit të Dhomës Amerikane të Tregtisë dhe kryeparlamentares Jozefina Topalli. Zv. presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Genc Boga, i ka shpjeguar shkurtimisht kryetares historinë e lobimit që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.094Z

SHBA, Dhoma miraton planin 700 miliarde usd

Dhoma e Perfaqesuesve ne SHBA ka votuar me 263 vota pro dhe 171 kunder planin 700 miliarde dollaresh per te shpetuar sektorin financiar te Amerikes. Votimi ne fjale ishte i dyti brenda javes, pas refuzimit qe Dhoma i beri planit diten e hene. Miliardat do te perdoren per te blere borxhet e institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.800Z

SHBA Dhoma bllokon mbylljen e Guantanamos

Dhoma amerikane e Perfaqesuesve ka bllokuar mbylljen e burgut te Guantanamos duke i dhene nje goditje te ashper nje nder politikave me te kerkuara nga presidenti Obama. Me 212 vota pro dhe 206 kunder Dhoma ka adoptuar nje projektligj qe ndalon perdorimin e fondeve publike per te kryer nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.510Z

Dhoma amerikane akuza tatimoreve

Bizneset po pengohen nga adminisrtrata tatimore dhe ajo doganore per te perfituar nga aministia fiskale. Dhoma Amerikane e Tregtise, i ka kerkyar zyrtarisht Ministrit te financave qe te detyroje punonjesit e tatimeve dhe doganava qe te intepretojne sakte ligjin per amnistine fiskale. Sipas Dhomes Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.786Z

1 Qershori, Dhoma Amerikane zgjedh fëmijët e Gërdecit

Nga Aurora SulceDrejtuesit e Dhomës Amerikane të Tregtisë shpjegojnë se festimi i 1 Qershor është shndërruar tashmë në traditë. Në këtë 1 Qershor, Dhoma zgjodhi fëmijët e Gërdecit që vitinm e shkuar përjetuan shpërthimin e madh TIRANE-Një koncert dhe plot dhurata. Ka qenë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.857Z

Përmbytjet, Dhoma e Tregtisë thirrje bizneseve për ndihmë

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë i bëri thirrje sot biznesit që të ndihmojë me të gjitha mundësitë banorët e zonave të përmbytura, me qëllim që evakuimi nga banesat e tyre të mos krijojë probleme për ta. Përmes një deklatare për shtyp, Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama