Rezultate te kerkimit per termin: +Dhoms

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Durrs, festival Muzika e Dhoms

N qytetin bregdetar t Durrsit, ka prfunduar Festivali III Ndrkombtar i Muziks s Dhoms, i cili u organizua nga shoqata Arti dhe kultura italo-shqiptare. Ky spektakl, u mbshtet nga bashkia e Durrsit, Ministria e Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sportit (MTKRS), ambasadat e Austris dhe Maqedonis si dhe ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

Topalli në Qipro, lobim për vizat e shqiptarëve

Topalli takon krerët e parlamenteve evropiane Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, n Qipro u krkoi krerve t parlamenteve evropiane q t mbshtesin aspiratat integruese t Shqipris. Pikrisht lobimi pr heqjen e vizave t shqiptarve ishte qllimi kryesor i znj. Topalli n takimet q rea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.589Z

DHTI, draft kundër informalitetit

Nisma ligjore pr legalizimin e aseteve do t jet cshtja e par probiznes q do t marr Dhoma e Tregtis e Tirans n fillimin e vitit q vjen. Eugenia Gjuraj, drejtore ekzekutive e Dhoms thot se ekspertt ligjor kan nisur hartimin e projektit i cili prbn nj hap t rndsishm pr legalizimin ekonomik. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.482Z

Fini : Çdo zgjidhje përmes rrugës kushtetuese

Berisha: Pranoj çdo zgjidhje që nuk prek Kushtetutën “Gati t hap do dokument sekret, por sipas ligjit” Valentina Madani Kalimi prmes adrave t grevistve socialist, Presidentit t Dhoms s Deputetve italian, Gianfranco Fini, vese i prforcoi bindjen se zgjidhja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Dhoma e Tregtisë, zyrë përfaqësimi në Gjermani

Shqipria dhe Gjermania do t ken m shum mundsi t bashkpunoj mes prfaqsive t bizneseve prkatse. N Gjermani sht hapur tashm nj zyr prfaqsie e Dhoms s Tregtis s Tirans. Kryetari i Dhoms s Tregtis dhe Industris Tiran, Nikolin Jaka, mori pjes n konferencn ekonomike gjermano-shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Fini: Zgjidhja e ngërçit politik brenda kornizës kushtetuese

Shqipri-Itali rikonfirmojn marrdhniet e shklqyera n t gjitha nivelet gjat vizits n Tiran t Presidentit t Dhoms s Deputetve n Parlamentin Italian, Gianfranco Fini. Kryeministri Sali Berisha tha se e shfrytzoi kt takim t’i shprehe z. Fini mirnjohjen pr avokatin ofruar Shqipris n rrugn drejt inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.482Z

Tryeza për emigracionin, Vespa: Shqiptarët, model për të rinjtë italianë

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Presidenti i Dhoms s Deputetve t Italis, Gianfranco Finni, ishin dje t ftuar special t gazetarit t njohur italian, Bruno Vespa, n nj tryez t rrumbullakt. Tem e biseds n kuadr “Dy popuj, nj det, nj miqsi”, ishte emigracioni dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama