Rezultate te kerkimit per termin: +Dhuna

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.684Z

Dhuna dhe opozita

Nese do ti kerkoje cdo gazetari apo ndjekesi te fushatave elektorale te ketyre 20 viteve cili eshte konstatimi i pare per fushaten elektorale te 8 majit pa u menduar gjate do te thoshte DHUNA. Si asnjehere ne historine e ketyre 20 viteve ne te gjitha fushatat elektorale qe nga ajo e 31 marsit e de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.610Z

Dhuna kjo force shkaterrimtare

Ka dhune sa here nje individ ose grup njerezish perdor menyra nga me te ndryshmet per te roberuar per te bere te vuajne per te zhdukur nje individ ose nje grup tjeter. Kuptimi filozofik i dhunes eshte mjaft i gjere. Ajo me e kuptueshmja eshte dhuna fizike. Kjo haset kur nje njeri demton nje tjeter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.757Z

Dhuna mbush burgjet, 414 çështje penale

Dhuna në familje vazhdon të shënojë shifrat më të larta të veprave penale që regjistrohen në rrethin e Tiranës. Këtë fakt e konfirmojnë statistikat zyrtare të Gjykatës së Shkallës së Parë të kryeqytetit. Sipas këtyre të dhënave, gjatë këtij viti në këtë gjykatë janë reg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.226Z

Dhuna e policise greke

Kriza e pergjithshme qe ka kapur Greqine pas vrasjes nga policia te nje adoleshenti grek 15 vjecar, eshte rezultat i nje prove qe policia e shtetit fqinj e ka dhene here pas here kryesisht ndaj emigranteve. E ndersa dhuna e ushtruar nga policia greke ndaj emigranteve eshte shoqeruar me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.933Z

Dhuna zapton futbollin shqiptar

Ultrasit e Tiranës bëjnë vandalizma në stadium dhe përplasen me policinë në Korçë Ermal Kuka Dhuna është ulur këmbëkryq në stadiumet shqiptare dhe ngjarje të tilla shqetësuese që shoqërojnë javë pas jave futbollin tonë, kanë kulmuar me atë që ka ndodhur dje në qytetin e Kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.764Z

E para është dhuna

Nga Mero Baze   Nëse do ti kërkoje çdo gazetari apo ndjekësi të fushatave elektorale të këtyre 20 viteve cili është konstatimi i parë për fushatën elektorale të 8 majit, pa u menduar gjatë do të thoshte DHUNA. Si asnjëherë në historinë e këtyre 20 viteve, në të gjitha fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.537Z

Shqipëri: Shtohet ndjeshëm dhuna në familje

Dhuna ndaj gruas ka shënuar rritje kohët e fundit ne Shqipëri. Kështu shprehen në Tiranë ekspertë dhe studiues të çështjeve sociale. Ata pohojnë se megjithë legjislacionin e kompletuar, dhuna ndaj grave nuk po pakësohet , dhe vjen kryesisht për shkak të varfërisë, mendësive

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama