Rezultate te kerkimit per termin: +Di +Maio

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] maio / docs[0] 18 / hits[0] 22 /
No Pic available
  • 2017-04-24

OJQ po bashkëpunojnë me skafistët? Prokuroria italiane nis hetimet

Gjatë orëve të fundit Italia është përfshirë nga një debat i fortë politik në lidhje me aktivitetin e organizatave OJQ që ndihmojnë në përballimin e krizës së emigrantëve që çdo ditë zbarkojnë përmes Mesdheut në brigjet italiane. Prokuroritë italiane të qyteteve të Pal

No Pic available
  • 2016-11-28

Fundi politik i Renzit, 5 yjet më afër qeverisë

Më katër dhjetor italianët do të votojnë për ndryshimet kushtetuese në një referendum që mund ti japë fund karrierës politike të kryemsintirit italian mateo renzi dhe mund të afrojë më shumë afër qeverisë lëvizjen euroskeptike 5 yje. Reforma kushtetuese propozon uljen drastike të

No Pic available
  • 2016-06-20

Triumfon Lëvizja 5 Yje, për herë të parë Bashkia e Romës do drejtohet nga një grua

Ka përfunduar në Itali raundi i dytë i zgjedhjeve vendore. Të dielën më 19 qershor, italianët kanë votuar në 126 komuna ku në raundin e parë të votimeve më datë 5 qershor kandidatët për kryetar bashkie nuk kanë mundur të fitojnë mbi 50% të votave.Lëvizja 5 Yje e liderit Beppe G

No Pic available
  • 2016-06-20

FOTOT/ Kush është Virginia, e para kryebashkiake e Romës!

Ka përfunduar në Itali raundi i dytë i zgjedhjeve vendore. Të dielën më 19 qershor, italianët kanë votuar në 126 komuna ku në raundin e parë të votimeve më datë 5 qershor kandidatët për kryetar bashkie nuk kanë mundur të fitojnë mbi 50% të votave. Lëvizja 5 Yje e liderit Bepp

No Pic available
  • 2016-04-11

Pikturat e Van Gogh, Picasso, Rembrand të fsheshura në Dosjet e Panamasë

Të fshehur në dosjet e një firme konsulence ligjore në Panama, gjenden përgjigjet për misteret e historisë nga kryevepra të Van Gogut Pikasos, Rembrandit dhe kryemjeshtrave të tjerë. Dokumentet e Panamasë ofrojnë një pamje të paprecedent mbi lidhjet mes tregtisë ndërkombëtare të ar

Napoli kalon pengesen Lacio
  • 2016-02-04

Napoli kalon pengesen Lacio

brbrNapoli mbajti kryesimin ne Serine A teksa kaloi edhe pengesen Lacio ne sfiden me te rendesishme te javes se 23-te Ne Olimpiko skuadra e Elseid Hysajt fitoi 2-0 duke kaluar ne kuoten e 53 pikeve dy me shume se ndjekesit me te afert te Juventus Golat per miqte u shenuan ne pjesen e pare ne harkun

Genoa ia dhuron fitoren Juves, Milani fiton në Palermo (Video)
  • 2016-02-04

Genoa ia dhuron fitoren Juves, Milani fiton në Palermo (Video)

Fitore të rëndësishme kanë shënuar kanë shënuar Juventusi dhe Milani në kuadër të xhiros 23-të. Zonja e Vjetër në shtëpi ka mposhtur Genoan, me një autogol të shënuar nga De Maio në minutën e 30’. Ad