Rezultate te kerkimit per termin: +Dialog

Meta: total 1000 / total_found 16793 / time 0.007 / keyword[0] dialog / docs[0] 16793 / hits[0] 23784 /
Historia e dashurisë mbaroi? Ja si të buzëqeshësh përsëri
  • 2017-06-21

Historia e dashurisë mbaroi? Ja si të buzëqeshësh përsëri

Kur një dashuri ka përfunduar fillon të bësh llogaritë, më pas mendon se a do të mundesh të dalësh nga kjo fazë … Të rikthesh buzëqeshjen përsëri në jetën tënde pas një faze të tillë, duket si një mision i pamundur. Në fakt asnjëherë nuk duhet ti humbasësh shpresat, ed

SI MUND TË DALIN ZGJEDHJET
  • 2017-06-21

SI MUND TË DALIN ZGJEDHJET

Ylli Polovina Rezultatin numerik do ta japë verifikimi konkret votë më votë, kurse sondazhet paraprakë, të dështuar së fundi që prej ballafaqimeve presidenciale në SHBA dhe ato të Brexit në Britaninë e Madhe, ndihmojnë të paktën për të kuptuar një lloj stresimi të opinionit publi

No Pic available
  • 2017-06-18

Një ditë punë e OSBE, Tejler: Ndjekim çdo zhvillim të fushatës zgjedhore

Zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri janë vetëm 1 javë larg dhe pritshmëria për to është e lartë, si nga aktorët vendas por edhe nga të huajt, sidomos nga OSBE-ODIHR, i cili ndodhet tashmë prej më shumë se 1 muaj në misionin e tij të 13 për të vëzhguar zgjedhjet në Shqipëri. S

No Pic available
  • 2017-06-16

Kurti: Vetëvendosje është partia më e madhe, i takon formimi i Qeverisë

Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do ti kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Albin Kurti. Sipas tij, koalicioni PDK, AAK dhe Nisma do

No Pic available
  • 2017-06-14

PE miraton rezolutën për Kosovën, kërkohet edhe përparimi në liberalizimin e vizave

Deputetët e Parlamentit Evropian në Strasburg miratuan sot rezolutën për Kosovën, me të cilën kërkohet formimi i shpejtë i qeverisë pro-evropiane dhe përparimi në liberalizimin e vizave, por edhe dialog konstruktiv në dialogun me Beogradin, transmeton KosovaPress. Në rezolutë, e cila

No Pic available
  • 2017-06-09

Meta gati te sakrifikoje presidentin per postin e kryeministrit

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta në emisionin Opinion në TV Klan  (E PLOTË)  Blendi Fevziu: Meta jeni President i zgjedhur i vendit dhe keni dalë në fushatë. A keni shkelur Kushtetutën e vendit? Ilir Meta: Së pari, dy ish-partitë e mëdha, sepse prandaj bëhe

No Pic available
  • 2017-06-09

Ramush Haradinaj kërkon përfshirjen amerikane në bisedimet me Serbinë

Të dielën më 11 qershor, në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në të cilat marrin pjesë 26 subjekte politike të të gjitha komuniteteve. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, kandidati i koalicionit të Partisë Demokratike, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe