Rezultate te kerkimit per termin: +Dialogu

Meta: total 1000 / total_found 13579 / time 0.006 / keyword[0] dialogu / docs[0] 13579 / hits[0] 18690 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Artist dhe kryeministër, Rai Arte bën reportazh për Ramën

Kryeministri shqiptar Edi Rama është kthyer në subjekt të Rai Arte, jo si shef i ekzekutivit shqiptar, por si artist pjesëmarrës i Bienales së 57-të në Venecia. Reportazhi i realizuar për të përqendrohet tek pasioni estetik i njeriut që ka në duar frerët e vendit, dhe dellin e tij art

No Pic available
  • 2017-06-22

Pas sanksioneve, Rusia anulon bisedimet me SHBA

Zyrtarët rusë reaguan ndaj sanksioneve të reja të Shteteve të Bashkuara, duke anuluar bisedimet e parashikuara mes zëvendës ministrit të jashtëm rus, Sergei Ryabkov dhe nënsekretarit amerikan të Shtetit, Thomas Shannon. Zoti Ryabkov tha se gjendja e krijuar nuk është e përshtatshme pë

No Pic available
  • 2017-06-22

Deputeti gjerman: Formimi i Qeverisë në Kosovë, i vështirë, spërjashtohen as zgjedhje të reja

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Ndër tjerash, gjatë një interviste për Deutsche Welle, Frei ka folur edhe për Kosovën, duke thënë se ai sheh formim të v

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-12

Fajon: Qeveria e re të mundësojë liberalizimin e vizave

Eurodeputetja sllovene, Tanja Fajon, njëherit edhe raportuese për Kosovë për liberalizim të vizave në Parlamentin Evropian pret që Qeveria të formohet sa më shpejtë, duke përmendur sfidat që ka përpara Kosova. Ekskluzivisht për arbresh.info Fajon thotë se Kosova nuk ka kohë për të

No Pic available
  • 2017-06-11

Kryediplomati i Katarit në Moskë, porosia e Lavrov për krizën

Ministri i Jashtëm i Katarit ka zhvilluar një takim me homologun e tij rus në Moskë, takim i cili vjen pas ndërprerjes së lidhjeve diplomatike prej fqinjëve të vet. Të dy ministrat ranë dakord që kriza duhet të mbetet një çështje e brendshme.   Sheikh Mohammed bin Abdulrahman al-

No Pic available
  • 2017-06-09

Ramush Haradinaj kërkon përfshirjen amerikane në bisedimet me Serbinë

Të dielën më 11 qershor, në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në të cilat marrin pjesë 26 subjekte politike të të gjitha komuniteteve. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, kandidati i koalicionit të Partisë Demokratike, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe