Rezultate te kerkimit per termin: +Diana +Culi

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] diana / docs[0] 1986 / hits[0] 3292 / keyword[1] culi / docs[1] 108 / hits[1] 192 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta
  • 2019-02-06

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta

30 shkrimtarë evropiane, mes tyre edhe shkrimtari shqiptar Ismail Kadare, kanë nënshkruar një letër të botuar në gazetën Liberation disa ditë më parë, ku vënë alarmin për kërcënimet që po i kanosen kontinentit tonë, për braktisjen e tij nga aleatët tradicionalë, si SHBA dhe Brit

No Pic available
  • 2017-10-28

Rexhep Hoti prezanton në Tiranë Ndëshkimi i kujtimeve

Prezantimi I librit më të ri Ndëshkimi i kujtimeve I poetit Rexhep Hoti, një personazh I njohur në jetën politike dhe kulturore në Kosovë, në Instalacionin Reja në Tiranë, u kthye në një mbrëmje kulturore mbi raportet letrare mes Tiranës dhe Prishtinës. Për shkrimtaren Diana Culi, z

Të hapen dosjet e shkrimtarëve
  • 2017-03-05

Të hapen dosjet e shkrimtarëve

Alda Bardhyli Anullimi i takimit i paralajmëruar nga unë dhe kolegia Beti Njuma me shkrimtaren Diana Çuli tregon se sa e nderë është ende situata në një skenën letrare në vend, edhe pse kemi më shumë se dy dekada që jemi ndarë nga komunizmi. Thirrjet për protesta publike të bëra nga

No Pic available
  • 2014-08-04

Mbyllen disa universitete e shkolla, Rama: Na vjen keq, por s'plotësojnë kriteret

TIRANË-Disa shkolla dhe Universitete private e shtetërore do të mbyllen. Lajmi u bë i ditur sot gjatë aktivitetit në sallën “Iliria” tek Kinoklubi në Qytetin Studenti ku u prezantua Raporti i verifikimit të kritereve të ligjshmërisë në Institucionet e Arsimit të Lartë, pub

Çështja Visha, të ftuarit në “Studio e Hapur”: Refuzimi i faljes, shans i humbur për të dhënë një mesazh
  • 2014-03-11

Çështja Visha, të ftuarit në “Studio e Hapur”: Refuzimi i faljes, shans i humbur për të dhënë një mesazh

TIRANE – Emisioni “Studio e Hapur” i gazetares Eni Vasili në “News24” rikthen vëmendjen nga çështja e Nazime Vishës, pas refuzimit të Presidentit për të falur 19-vjeçaren e dënuar me 10 vjet heqje lirie për “vrasje me paramendim”. Rasti i Nazime V

No Pic available
  • 2014-01-13

“Dashuri Europiane”, serialialternativ i ekranit shqiptar

Seriali “Dashuri Europiane” sjell në ekranin shqiptar udhëtimin e një çifti të ri në Europe dhe dilemat e tyre për të ardhmen. Mes ëndrrës dhe realitetit, ata njihen me personazhe të ndryshëm që shpesh i futin edhe në