Rezultate te kerkimit per termin: +Diaspors

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] diaspors / docs[0] 22 / hits[0] 26 /
No Pic available
  • 2013-09-26

Nishani takohet me prfaqsues t Rrjetit t APEN

Presidenti i Republiks, Bujar Nishani ka zhvilluar një takim me prfaqsues t Rrjetit t Profesionistve dhe Siprmarrsve Shqiptar. (APEN). Presidenti Nishani, n fillim t takimit shprehu vlersime t larta pr profesionalizmin dhe gatishmrin e APEN-it pr tu prfshir me ekspertiz n sugjerimet pr zgjidhjen e

No Pic available
  • 2013-09-26

Nishani takon përfaqësues të APEN: Ekspertizë në rrugën e reformave drejt BE

Presidenti i Republiks, Bujar Nishani ka zhvilluar një takim me prfaqsues t Rrjetit t Profesionistve dhe Siprmarrsve Shqiptar. (APEN). Presidenti Nishani, n fillim t takimit shprehu vlersime t larta pr profesionalizmin dhe gatishmrin e APEN-it pr tu prfshir me ekspertiz n sugjerimet pr zgjidhjen e

No Pic available
  • 2013-09-24

Nishani- institucioneve fetare n Detroit: Nderim pr mbshtetjen e çshtjes kombtare

Në ditën e dyt t qndrimit n Detroit, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, zhvilloi vizita  t veçanta n Teqen Shqiptare t Bektashinjve, n Qendrn Islame Shqiptare, n Kishn Katolike Shqiptare Zoja Pajtore e Shqiptarve si dhe n Kishn Katolike Shqiptare t Shn Palit. N fjalt prshndetse, Presidenti

No Pic available
  • 2013-06-08

Jeta e panjohur e babait të Nënë Terezës

Jeta e Kolë Bojaxhiu, patriotit dhe humanistit shqiptar Nga Gjek Gjonlekaj/ New York      Pothuajse t gjithë autort e huaj q shkruajn pr Nn Terezën, theksojn n mnyr t veçant atdhedashurin e prindrve t saj, sidomos t babait, Kol Bojaxhiut. Prelati austriak Mons . Leo Masburg n kapitullin e 9-t

No Pic available
  • 2010-09-02

Pranga, mashtronte njerëzit se do ti dërgonte në Amerikë

Operacioni Policia arreston Thanas Mokn, drejtor i revists “Diaspora”, i dnuar me 12 vjet burg Ish-drejtori i revists “Diaspora” sht arrestuar nga policia, pasi Gjykata e Shkodrs e ka dnuar me 12 vjet burg, pasi ka mashtruar disa njerz pr nxjerrje t vizave pr n Shtetet e Bas

No Pic available
  • 2010-08-26

Si e kemi njohur Nënë Terezën

Nj libr me kujtime t personaliteteve q e njohn nga afr bamirsen, shoqruar me nj CD ku jan regjistruar vargjet e Nn Terezs t poetizuara nga Visar Zhiti dhe interpretuar nga aktoret Tinka Kurti, Margarita Xhepa dhe Roza Anagnosti, do t shprndahet sot n ekspozitn “Shenjtorja e dhimbjes” n M

No Pic available
  • 2010-08-20

Peter Prifti, shuhet patrioti i shquar

In memoriam Bashkpuntori i Fan Nolit ishte ndr veprimtart m t angazhuar n diasporn shqiptare Studiuesi shqiptaro-amerikan, Peter Prifti, ka ndrruar jet n moshn 85-vjeare, n nj spital t San Diegos n Kaliforni. I njohur si nj nga figurat m t shquara t diaspors shqiptare n Amerik, Peter Prifti shkoi n