Rezultate te kerkimit per termin: +Dibr

Meta: total 1000 / total_found 7055 / time 0.015 / keyword[0] dibr / docs[0] 7055 / hits[0] 11893 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Parlament dhe protestë, policia nis ditën me paradë në rrugët e Tiranës (FOTO)

#td_uid_1_5caedcc194cc9 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/56555882_641540889617092_7430448689442717696_n-80x60.jpg) 0 0 no-repeat;

Firojnë listat e Bashës dhe Kryemadhit, dy tradhtarë duan mandatin (EMRAT)
  • 2019-04-09

Firojnë listat e Bashës dhe Kryemadhit, dy tradhtarë duan mandatin (EMRAT)

Vijon të firojnë listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë të opozitës. Dy kandidatë të tjerë kanë dorëzuar sot në KQZ formularin e vetëdeklarimit, duke pranuar të marrin mandatet për të plotësuar vakancat në Kuvend. Ata janë, kandidati i PD-së në qarkun e Korçës, An

Çudit deputetja e PS: Basha  politikan i konsoliduar, ka frymë perëndimore!
  • 2019-04-08

Çudit deputetja e PS: Basha politikan i konsoliduar, ka frymë perëndimore!

Opozita dhe mazhoranca janë në një betejë të ashpër me njëra-tjetrën, madje kryeministri Edi Rama ka detyruar të vetët me një urdhër në mbledhje grupi të PS që të mos shkojnë as në studio televizive për debat me të ikurit, siç i quan ai PD dhe LSI pas djegies së mandateve. Por,

Bujqësia na mbanë gjallë, Kryemadhi apel nga Cërriku: Ta rimëkëmbim!
  • 2019-04-07

Bujqësia na mbanë gjallë, Kryemadhi apel nga Cërriku: Ta rimëkëmbim!

Kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi ishte në Bashkinë e Cerrikut ku zhvilloi takime me fermerë te kësaj zone. Kryemadhi u njoh nga afër me problematikat e shumta qe hasin fermerët sot, për te cilat tha se ata ndihen te papërkrahur dhe te pashpresë. Kryetarja e LSI tha se subvencionet janë

No Pic available
  • 2019-04-04

TVSH për qumështin, ish-deputeti Çuçit: Ngjitu në Radomirë, shih ku e zhytët blegtorinë!

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka vizituar sot një familje fermerësh në Dibër dhe prej andej i ka dërguar një mesazh qeverisë, që të reflektojë duke hequr dorë nga ulja e rimbursimit të TVSH-së, nga 20% në 6%, sipas ligjit që hyri në fuqi më 1 janar. Spahiu gjithashtu e fton

Vazhdon Far West-i në spitale, vëllezërit grushtojnë mjekun në Dibër
  • 2019-03-28

Vazhdon Far West-i në spitale, vëllezërit grushtojnë mjekun në Dibër

Një tjetër mjek u dhunua sot në krye të detyrës. Mësohet se një mjek i spitalit rajonal të Dibrës u godit me grushte nga dy vëllezër. Policia bën me dije se njëri prej vëllezërve është vënë në pranga, ndërsa tjetri është shpallur në kërkim. Sipas policisë, u arrestua në f

Tregtari i ankohet për mollët, Basha: Në 16 mars zbresim krimin nga pushteti
  • 2019-03-13

Tregtari i ankohet për mollët, Basha: Në 16 mars zbresim krimin nga pushteti

Ti kthejmë Dibrën dibranëve dhe Shqipërinë shqiptarëve. Me kete thirrje kreu i PD-se, Lulzim Basha ka fttuar shqiptaret te jene me shume se kurre bashke ne protesten e 16 marsit perpara kryeministrise. Gjate bashkebisedimit me tregtare dhe banore te zones, Basha ka kerkuar ndihmen e dibraneve