Rezultate te kerkimit per termin: +Dibrs

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] dibrs / docs[0] 61 / hits[0] 86 /
No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

Prend Doçi-Abati i Mirditës
  • 2013-07-12

Prend Doçi-Abati i Mirditës

nj nga burrat m t par t kombit ton At Gjergj Fishta Vijon nga numri i kaluar Nga Albana Lifschin Melyshi Me pushk e me pen Ata q e kan njohur abat Doçin, kan prcjell n breza portretin e njeriut t mbyllur, t paepur dhe njkohsisht shum inteligjent dhe largpams. At Prend Doçi kishte luftuar me arm n

No Pic available
  • 2010-09-02

Hapja e shkollave, probleme me shpërndarjen e librave

Dibr Shkak pr kto vonesa kan qen distributort e shprndarjes s teksteve shkollore Ndonse edhe pak dit na ndajn nga nisja e vitit t ri shkollor, problem shqetsues n rajonin e Dibrs mbetet ende shprndarja e librave shkollor pr nxnsit. Kshtu, nse n qendrat e rretheve si Peshkopi, Bulqiz dhe Burrel ka n

No Pic available
  • 2010-09-01

Dy të ndaluar për veprën penale plagosje me dashje

Dibr Dy shtetas kan rn n prangat e policis, n 24 ort e fundit, n saj t operacioneve t organizuara nga Drejtoria e Policis s Qarkut t Dibrs. Burime zyrtare t policis lokale than pr “Shqip”, se t arrestuarit, Ergen Alia, 26 vje dhe Murat Koliqi, 47 vje, akuzohen pr veprn penale t plagosje

No Pic available
  • 2010-09-01

Tre të mitur kapen duke vjedhur banesën e një shtetasi

Dibr Tre t mitur jan kapur dje duke vjedhur banesn e nj shtetasi. Ngjarja ka ndodhur n fshatin Rrenz t Komuns Fush-Alie, Rrethi i Dibrs. Burime nga policia bjn me dije pr “Shqip” se rreth ors 16:30 t s hns, n baz t informacioneve t marra n rrug operative, u konstatua se tre t mitur dhe

No Pic available
  • 2010-08-31

Arkitektë italianë për kthimin e hotel Dajtit, në shërbim të BSH-së

Projekti Ekspertt e huaj bjn gati planin pr projektin. Qeveria pret parat e shitjes Pas zyrtarizimit me vendim qeverie t shitjes s hotel “Dajtit” pr Bankn e Shqipris, n shumn e 4.1 miliard lekve, tashm Banks Qendrore nuk i mbetet vese t nis punn pr rehabilitimin e ambienteve t shkatrrua