Rezultate te kerkimit per termin: +Dibra

Meta: total 1000 / total_found 4404 / time 0.002 / keyword[0] dibra / docs[0] 4404 / hits[0] 6503 /
Letërsia shqipe në Panairin e Librit në Lajpcig (Foto)
  • 2019-03-17

Letërsia shqipe në Panairin e Librit në Lajpcig (Foto)

Letërsia shqipe do të jetë e pranishme në Panairin e Librit në Lajpcig nga data 21 deri 24 mars. Përveç të ftuarve dhe programit të pasur me aktivitete, prezantohet dhe katalogu në anglisht me veprat dhe autorët që kanë fituar çmimet më të rëndësishme të vitit 2018. Henrik S.G. me

Tregtari i ankohet për mollët, Basha: Në 16 mars zbresim krimin nga pushteti
  • 2019-03-13

Tregtari i ankohet për mollët, Basha: Në 16 mars zbresim krimin nga pushteti

Ti kthejmë Dibrën dibranëve dhe Shqipërinë shqiptarëve. Me kete thirrje kreu i PD-se, Lulzim Basha ka fttuar shqiptaret te jene me shume se kurre bashke ne protesten e 16 marsit perpara kryeministrise. Gjate bashkebisedimit me tregtare dhe banore te zones, Basha ka kerkuar ndihmen e dibraneve

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)
  • 2019-03-13

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)

Lulzim Basha u ndal sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit. Kreu i PD, tha se Dibra dhe dibranët e kanë vrarë frikën të parët dhe kanë ndezur shpresën për ti prirë marshimit të pandalshëm për rrëzimin e qeveris

No Pic available
  • 2019-03-03

Djegia e mandateve/ Ministrja e Ramës: Disa vandalë duan të rikthejnë 97

Opozita shqiptare ka zgjedhur të jetë zyrtarisht jashtë Parlamentit dhe aksionin e saj e ka përqendruar në takime më qytetarët dhe në sheshet e protestës pas djegies së mandateve të deputetëve. Por, duket se ky vendim ekstrem i opozitës ka krijuar një klimë aspak të qetë në PS dhe

Vrau kunatën dhe e hodhi në shkurre, rrëfehet autori: Cenoi nderin e familjes
  • 2019-03-02

Vrau kunatën dhe e hodhi në shkurre, rrëfehet autori: Cenoi nderin e familjes

Gjykata për Krime të Rënda la në burg pa afat autorin e dyshuar të vrasjes së Lirie Xhepës, Dashamir Xhepën, vrasje e kryer rreth dy javë më parë. Ngjarja që tronditi kryeqytetin në ditën e dashurisë, duket se ka motiv një konflikt për pronën, si dhe dyshimet se viktima kishte lid

E gjetën 8 muaj pas vrasjes, Berisha: Ja çfarë u kërkojnë familjarëve!
  • 2019-02-10

E gjetën 8 muaj pas vrasjes, Berisha: Ja çfarë u kërkojnë familjarëve!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh denoncues nga një qytetar nga Dibra. Ish-kryeministri Sali Berisha, në një mesazh të ardhur në adresë të Berishës, ka denoncuar atë që thuhet se në fshatin Zogaj të Dibrës, është ekzekutuar një 31 vjeçar në muajin prill të

No Pic available
  • 2019-02-09

Vdes në burg shqiptari, dalin dyshimet e para (Emri)

Një shqiptar raportohet se është të vrarë në burgun La talaudiere në Saint Etienne në Francë. Sipas denoncuesit, ai është 46-vjeçari nga Peshkopia, Limon Meta, ndërsa ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Në denoncim thuhet se ka dyshime se mund të jetë vrarë nga gardianët e burg