Rezultate te kerkimit per termin: +Dibrs

Total: 53
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Hollanda mbështet qeverisjen në Qarkun e Dibrës

Fuqizimi i qeverisjes vendore n Qarkun e Dibrs, kshtu titullohet programi i financuar nga Ambasada e Mbretris s Vendeve t Ulta n Shqipri, pr rajonin e Dibrs. Kjo ambasad e ka mbshtetur qarkun e Dibrs prgjat tre viteve t shkuar me nj fond prej 3,6 milion euro. Kjo mbshtetje u realizua me nj marrvesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Godet policët se e kishin denoncuar për gjueti ilegale

Dibr Engjll Tota ishte nn hetim, kur sulmoi efektivt e policis kufitare Dhunon dy polic t patrulls s policis s kufirit t Posts Kufitare n Viisht t Rrethit t Bulqizs, ndalohet nj 37-vjear. Burime nga policia lokale bjn t ditur se agresori sht Engjllush Tola, 37 vje, banues n fshatin Viisht t Komuns

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Dy të arrestuar për plagosje dhe aksident

Dibr Policia e Dibrs arrestoi dje shtetasin L. Hoxha, 20 vje, banues n qytetin e Peshkopis, i cili akuzohet pr “plagosje t leht me dashje”. Burimet e policis bjn t ditur se n lagjen “Kamen” t qytetit t Peshkopis, pas nj grindjeje t astit, i riu ka plagosur me thik n kmb dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Homazhe pr Gazideden

Tiran (start)- N ambientet e Kuvendit t Shqipris, prfaqsuesit e shtetit, deputet, e njerz t thjesht kanhomazhe pr t ndjerin Bashkimi Gazidede, nj personalitet i njohur dhe shum i prfolur i politiks shqiptare t pas viteve 90. N nderim t tij, zhvilluan homazhe dhe Kryeministri Sali Berisha dhe Kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Bashkia e Tiranës njofton devijimin në Rrugën e Dibrës

Me qllim realizimin e punimeve n sheshin “Sknderbej”, Bashkia e Tirans ka hartuar nj plan masash t ndar n faza, lidhur me ndrhyrjet n fushn e infrastrukturs dhe organizimit t qarkullimit. N vijim t zbatimit t fazs s dyt t punimeve pr rikonstruksionin e sheshit “Sknderbej”, B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Gjykata, burg pa afat pr vrassin e 10 vjearit

Gjykata e Dibrs ka dhn masn e ndshkimit burg pa afat pr 19 vjecarin q vrau voglushin Bekim enga. Shptim Ziza, akuzohet pr vrasje me paramendim, ndrsa Prokuroria sht duke hetuar intensisvisht pasi mendohet t ket edhe t tjer t prfshir n krim.Lajmi ipublik m shum sec duhet nga mediat tronditi mbar opin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Dy të ndaluar për veprën penale plagosje me dashje

Dibr Dy shtetas kan rn n prangat e policis, n 24 ort e fundit, n saj t operacioneve t organizuara nga Drejtoria e Policis s Qarkut t Dibrs. Burime zyrtare t policis lokale than pr “Shqip”, se t arrestuarit, Ergen Alia, 26 vje dhe Murat Koliqi, 47 vje, akuzohen pr veprn penale t plagosje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama