Rezultate te kerkimit per termin: +Didro

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] didro / docs[0] 2 / hits[0] 2 /
No Pic available
  • 2008-12-08

"Nuk jam ne asnje nga punet e mia"

ALBERTO MORAVIA Nga Anna Maria de Dominicis &Ben Johnson* Via dell'Oca shtriqet vetem pak nga Piazza del Popolo. Nje rruge e zgjatuar si pafajesisht, qe hapet disi ne mesin e saj per t'i dhene forme nje mjedisi, qe formesohet si nje kon drejt fundit, ku pastaj me shkurtesine e saj drejtohet ne kali

No Pic available
  • 2008-07-29

Gjeniu dhe talenti

Gjenialitet quhet aftësia që ka një njeri nga natyra për të bërë mirë dhe me lehtësi gjëra që të tjerët nuk do të dinin t’i bënin veçse keq, qoftë edhe duke u munduar shumë. Kryeveprat nuk imitohen, ky paraprakisht është ligji estetik. Vlera e të gjitha gjenive është që nu