Rezultate te kerkimit per termin: +Dida

Meta: total 523 / total_found 523 / time 0.000 / keyword[0] dida / docs[0] 523 / hits[0] 931 /
Projekti i Unazës së Re, Basha: Të nisë hetimi, të arrestohet Gjiknuri!
  • 2018-12-08

Projekti i Unazës së Re, Basha: Të nisë hetimi, të arrestohet Gjiknuri!

Edhe pasditen e sotme, banorë e Astirit  kanë vijuar protestën e tyre kundër prishjes së banesave, ku janë mbështetur si çdo natë nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në fjalimin e tij, kryedemokrati ka deklaruar se projekti i Unazës së Re është një aferë vjedhjeje, e drej

Godet me thikë në qafë 30 vjeçarin për ta vrarë, arrestohet agresori (EMRAT)
  • 2018-08-04

Godet me thikë në qafë 30 vjeçarin për ta vrarë, arrestohet agresori (EMRAT)

Një sherr i përfunduar me plagosjen e një 30-vjeçari në fshatin Bllatë të Dibrës, është mbyllur me arrestimin e autorit të ngjarjes. Policia njofton se ka arrestuar 41-vjeçarin Resmi Dida, pasi ka tentuar të vrasë brenda një lokali duke e goditur me thikë në pjesën e qafës shtetas

Legjenda të futbollit botëror takohen në Armeni (Foto)
  • 2018-07-09

Legjenda të futbollit botëror takohen në Armeni (Foto)

Një ndeshje miqësore mes legjendave të futbollit ka qenë rasti për tu takuar së bashku kaq shumë legjenda të viteve 90 dhe të viteve të para 2000. Në Armeni, kanë zbritur në fushë ish-futbollistë të kalibrit si Maldini, Rivaldo, Figo, Djorkaeff, Cafu, Dida, Giggs, Di Biagio, Serginho

RRUGA E KOMBIT DHE SHQIPTARËT QË REAGOJNË VONESË
  • 2018-03-31

RRUGA E KOMBIT DHE SHQIPTARËT QË REAGOJNË VONESË

(referuar reagimeve dje dhe sot në media kundër taksës në Rugën e Kombit) Këto ditët e fundit më shtohet bindja së ne shqiptarët jemi fis interesant. Ceni më i dëmshëm në krejt mundimet tona është fakti se reagojmë me vonesë. Por nuk është vetëm ky fakt që duhet të na shqetës

RRUGA E KOMBIT DHE SHQIPTARËT QË REAGOJNË ME VONESË
  • 2018-03-31

RRUGA E KOMBIT DHE SHQIPTARËT QË REAGOJNË ME VONESË

(referuar reagimeve dje dhe sot në media kundër taksës në Rugën e Kombit) Këto ditët e fundit më shtohet bindja së ne shqiptarët jemi fis interesant. Ceni më i dëmshëm në krejt mundimet tona është fakti se reagojmë me vonesë. Por nuk është vetëm ky fakt që duhet të na shqetës

Ta bëjmë Spaçin, që të mos e përsëritim atë! (Foto)
  • 2018-03-20

Ta bëjmë Spaçin, që të mos e përsëritim atë! (Foto)

Ish-burgu famëkeq i Spaçit, ku u persekutuan për dekada qindra e qindra shqiptarë në regjimin komunist, ndodhet në degradim të plotë, si një plagë të cilën po e mbyll koha me erozionin e pashmangshëm.  Që nga viti 1991 aty gjithçka është shkatërruar dhe grabitur, ku përveç ndonj

No Pic available
  • 2017-06-04

Mallkimi i Juves, finalja e 7 e humbur nga 9 të luajtura

Juventus ishte sërish në një finale Championsi, por sërish dështoi. Një fatkeqësi që i ka fillesat nga viti i largët 1973, por që prej vitit 97 po kthehet në një makth për torinezët. Ajo e Kardifit ishte finalja e 9 në total për Juventusin në kompeticionin më të rëndësishëm p