Rezultate te kerkimit per termin: +Diego +Borotti +Quartet

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Festivali i jazz-it, jare dhe flamengo

 Muzikë tradicionale vendase, por edhe flamengo spanjolle e ritme afrikane. Për të pestin vit me radhë, Shkodra hapi mbrëmë edicionin e radhës të festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.639Z

Për të pestën herë, xhaz në Shkodër

Çelet sot në Shkodër edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar "Shkodra Jazz Festival", kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Festivali, që do të zgjasë gjashtë ditë, shënon edhe këtë vit praninë e shumë muzikantëve të njohur të muzikës xhaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

Kur Shkodra ushton Jazz

SHKODER - Ia vlen te kalosh nje vit te tere duke menduar se ne nje jave te vitit do te kete nje festival te terin vetem per muziken Jazz. Dhe ku, ne Shkoder! Aty ku "dashnoret" e Jazz-it ndoshta kohe me pare vinin koken ne rrezik. Keshtu shprehet Anton Prendushi, 65 vjec, nje nga ndjekesit me te rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.342Z

Tinguj Jazz–i në Shkodër

Autori i Lajmit: red.Eileina, këngëtarja e njohur britanike e muzikës soul dhe Diego Borotti Quartet do të jenë nga grupet dhe artistët që do të marrin pjesë në edicionin e sivjetshëm të “Shkodra Jazz Festival”, që do të zhvillohet nga data 2 deri në datën 5 korrik në Shkodër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.886Z

Shkodra në Jazz

 Festivali më 2-5 korrik Shkodra feston nga nesër deri më 5 korrik, disa net në jazz. Është edicioni i katër i festivalit të Jazz-it që organizohet nga shoqata kulturore “Rrok Jakaj” dhe “Optional Music International”. E reja e këtij edicioni është inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.646Z

Pese vjet per "Shkodra Jazz Festival"

Shkodranet kane hapur ne fillimjave siparin e edicionit te peste te "Shkodra Jazz Festival". Ky festival eshte nje ngjarje kulturore, qe eshte i ideuar dhe organizuar nga Shoqata Kulturore "Rrok Jakaj", ne bashkepunim me "Optional Music International". Merite e organizatoreve te saj eshte se kane th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.886Z

Simboli i jazz-it ngrihet në Shkodër

“Shkodra Jazz Festival” rikthehet sërishmi në qytetin e Shkodrës. Aktiviteti është produkt i shoqatës kulturore “Rrok Jakaj”, që i kushtohet muzikantit të mirënjohur shkodran me të njëjtin emër, i cili është ndarë nga jeta aksidentalisht pak vite më parë. Miqtë dhe bashkë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama