Rezultate te kerkimit per termin: +Dietologia +Blerina +Bombaj

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] dietologia / docs[0] 50 / hits[0] 85 / keyword[1] blerina / docs[1] 2003 / hits[1] 2529 / keyword[2] bombaj / docs[2] 151 / hits[2] 609 /
Pija qe blindon organizmin ne dimer
  • 2014-10-22

Pija qe blindon organizmin ne dimer

Transmetuar me 21102014 - 1710 Foto ilustruese Dietologia Blerina Bombaj Troci keshillon qe per tu mbrojtur nga virozat e stines ftohjet dhe kolla te pregatisni ne mengjes kete kombinim idealbr br -1 luge caji xhinxherbr br -1 lug

Te mirat e ngrenies se shalqirit me djathe
  • 2014-07-02

Te mirat e ngrenies se shalqirit me djathe

Transmetuar me 02072014 - 1142 Nje nga ushqimet qe ne shqiptaret dhe jo vetem preferojme te konsumojme ne stinen e veres eshte edhe kombinimi i shalqirit me djathebr br Ndosha shumekush nga ne thjesht e konsumojme pasi na pelqen por nuk e dime se cilat mu

No Pic available
  • 2013-04-27

Ushqimet, që s’duhetti keni në tavolinë

Ne konsumojmë produkte ushqimore të cilat jo vetëm nuk sjellin asnjë dobi për shëndetin por mund ta dëmtojnë atë. Janë disa hile që fshihen pas produketeve që konsumojmë. Dietologia klinike, Blerina Bombaj shpjegon për produktet t

Dua të shtoj në peshë
  • 2012-03-06

Dua të shtoj në peshë

Eglantina Bardhi Shumica e njerëzve sot do të ndjenin zili po të dëgjonin dikë të shprehet se ka nevojë të shëndoshet. Kjo sepse shumica janë në anën tjetër të peshores duke u përpjekur në mënyrë të dëshpëruar të bien nga pesha. Por në fakt ekzistojnë edhe ata që duan të sh

Gripi dhe ftohja, si ti mposhtim me ushqime
  • 2012-01-31

Gripi dhe ftohja, si ti mposhtim me ushqime

Eglantina Bardhi Pak kush nuk po kalon një grip të tmerrshëm këto ditë. Stina e ftohtë bën që virozat gripale të jenë më të shpeshta dhe të na vijnë rrotull të gjithëve. Shkak nuk bëhen vetëm temperaturat e ulta, por edhe mungesa e rrezeve të diellit. Këta dy faktorë ulin rezis

Buka, spekulimet që fshihen pas saj
  • 2012-01-17

Buka, spekulimet që fshihen pas saj

Eglantina Bardhi E kush ha më shumë bukë se shqiptarët? Madje, edhe kur tavolina është plot me produkte të ndryshme ushqimore, buka nuk lihet mënjanë. E ndërsa konsumi i bukës është ndër më të lartët se çdo produkt tjetër, pak kush e di se çfarë hilesh fshihen në bukën e përd

Darka perfekte e Vitit të Ri, çfarë duhet në tryeza
  • 2011-12-27

Darka perfekte e Vitit të Ri, çfarë duhet në tryeza

Eglantina Bardhi Mos bini në kurthin e të ndenjurit gjithë ditën pa ngrënë me idenë se do hani në darkë, pasi në këtë mënyrë do të dalë jashtë kontrollit sasia e ushqimit gjatë darkës festive. Është mirë të mos shkoni në tryezën e Vitit te Ri të uritur. Kjo është këshill