Rezultate te kerkimit per termin: +Dietologia +Blerina +Bombaj

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.026 / keyword[0] dietologia / docs[0] 70 / hits[0] 109 / keyword[1] blerina / docs[1] 2414 / hits[1] 3078 / keyword[2] bombaj / docs[2] 170 / hits[2] 648 /
Forca e fuqishme e fasuleve te kuqe ja si e luftojne plakjen
  • 2016-03-18

Forca e fuqishme e fasuleve te kuqe ja si e luftojne plakjen

Transmetuar me 17032016 - 1753 Fasulet e kuqe qendrojne ne majat e listes se ushqimeve me te pasura me antioksidantebr br Dietologia e njohur Blerina Bombaj thote se ky ushqim eshte i pasur me proteina fibra bimore magnez kalium folate dhe shume perberes

Ja pse në Dhjetor duhet të konsumoni fruta të thata!
  • 2015-12-09

Ja pse në Dhjetor duhet të konsumoni fruta të thata!

Arrat, bajamet, lajthitë, stikat janë ushqime të çmuara për muajin e festave për të pasuruar embëlsirat, shoqëruar pijet dhe qerasur miqtëe. Ato përmbajne sasi të mëdha acidesh lyrore që trupi ynë nuk i prodhon dot. Keto acide lyrore esenciale janë të domosdoshëm për mbarëvajtje

Ardit Gjebrea trup atletik në plazh |FOTO
  • 2015-07-31

Ardit Gjebrea trup atletik në plazh |FOTO

Transmetuar më 31.07.2015 - 12:20 Prezantuesi dhe këngëtari Ardit Gjebrea po e kalon stinën e verës me pushime të herë pas hershme. Pas një udhëtimi në Greqi, ku bashkë me familjen kaloi disa ditë në një ishull,

Pija qe blindon organizmin ne dimer
  • 2014-10-22

Pija qe blindon organizmin ne dimer

Transmetuar me 21102014 - 1710 Foto ilustruese Dietologia Blerina Bombaj Troci keshillon qe per tu mbrojtur nga virozat e stines ftohjet dhe kolla te pregatisni ne mengjes kete kombinim idealbr br -1 luge caji xhinxherbr br -1 lug

Te mirat e ngrenies se shalqirit me djathe
  • 2014-07-02

Te mirat e ngrenies se shalqirit me djathe

Transmetuar me 02072014 - 1142 Nje nga ushqimet qe ne shqiptaret dhe jo vetem preferojme te konsumojme ne stinen e veres eshte edhe kombinimi i shalqirit me djathebr br Ndosha shumekush nga ne thjesht e konsumojme pasi na pelqen por nuk e dime se cilat mu

No Pic available
  • 2013-04-27

Ushqimet, që s’duhetti keni në tavolinë

Ne konsumojmë produkte ushqimore të cilat jo vetëm nuk sjellin asnjë dobi për shëndetin por mund ta dëmtojnë atë. Janë disa hile që fshihen pas produketeve që konsumojmë. Dietologia klinike, Blerina Bombaj shpjegon për produktet t

Dua të shtoj në peshë
  • 2012-03-06

Dua të shtoj në peshë

Eglantina Bardhi Shumica e njerëzve sot do të ndjenin zili po të dëgjonin dikë të shprehet se ka nevojë të shëndoshet. Kjo sepse shumica janë në anën tjetër të peshores duke u përpjekur në mënyrë të dëshpëruar të bien nga pesha. Por në fakt ekzistojnë edhe ata që duan të sh