Rezultate te kerkimit per termin: +Diku

Meta: total 1000 / total_found 18583 / time 0.009 / keyword[0] diku / docs[0] 18583 / hits[0] 23234 /
Kombinat, Beqaj: Shërbimi i ri 24/7 i urgjencës më pranë qytetarëve
  • 2017-02-12

Kombinat, Beqaj: Shërbimi i ri 24/7 i urgjencës më pranë qytetarëve

Shërbimi i urgjencës mjekësore, pas riorganizimit, është tashmë prezent në territor në disa pika të qarkut të Tiranës. Autoambulanca, stafi mjekësor, i përbërë nga dhënësi i ndihmës së parë (drejtuesi i automjetit), si dhe një infermier, janë të stacionuar në disa zona të qa

Klosi: Paga minimale do të rritet edhe për sektorin privat
  • 2017-02-11

Klosi: Paga minimale do të rritet edhe për sektorin privat

Paga minimale për efekt të sigurimeve shoqërore pritet të rritet. Çështja do të diskutohet në mbledhjen e ardhshme të Këshillit Kombëtar të Punës që do të mbahet javën e ardhshme. Deklaratën e bëri ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi. Në javën e ardhshme do t

Udhëtimi i Musine Kokalarit drejt Romës
  • 2017-02-11

Udhëtimi i Musine Kokalarit drejt Romës

Eglantina Mandia 15 Janar 1938 Në shtëpinë e Kokalarëve në Tiranë ishin ngritur që pa gdhirë. Musinea nisej për në Romë. Ishin të gjithë të mallëngjyer. Dukej se e shtynin çastin e ndarjes, megjithëse valixhet ishin tashmë në fund të korridorit, edhe hapat e lehtë të Hanushesë

Themelimi i Tiranës
  • 2017-02-11

Themelimi i Tiranës

Dorian Koçi Tirana mund të ketë pasur origjinë më të hershme se 400 vjet më parë. Përgjithësisht eksiston një mendim që e lidh origjinën e emrit Tiranë me Teheranin dhe themelimin e saj nga Sulejman Pashë Ballgjini, një fisniku shqiptar të islamizuar nga Mulleti. Kjo hipotezë përm

No Pic available
  • 2017-02-09

Paralajmëroi ditë të zeza për shqiptarët, vritet në Siri xhihadisti

Ridvan Haqifi nga Gjilani, i njohur me nofkën Al-Kosovi, ka vdekur diku gjatë luftimeve në Siri e Irak. Luftëtari i ISIS-it, që paralajmëronte ditë të zeza nuk jeton mw. Familja e tij në Gjilan ka konfirmuar vdekjen e djalit të tyre, por nuk ka dhënë detaje të tjera. Lajmin për vdekjen

Trinia e shenjtë e Dritëroit që nuk ishte shenjt
  • 2017-02-09

Trinia e shenjtë e Dritëroit që nuk ishte shenjt

Nga Lorenc Vangjeli    Zakonisht ishte e shtypur në një letër me madhësinë e një pothuaj letre hundësh. Nga ato që shitësit e sotëm ambulantë e shesin për 20 lekë. Dikur kushtonte sa fati i një jete. Copëza magjike e letrës me ngjyrë të vërdhë të pistë – nga nj

Vritet luftëtari i ISIS-it që paralajmëronte ditë të zeza për shqiptarët
  • 2017-02-09

Vritet luftëtari i ISIS-it që paralajmëronte ditë të zeza për shqiptarët

Ridvan Haqifi nga Gjilani, i njohur me nofkën Al-Kosovi, ka vdekur diku gjatë luftimeve në Siri e Irak. Luftëtari i ISIS-it, që paralajmëronte ditë të zeza, më nuk jeton, dhe familja e tij në Gjilan ka hapur të pame, ka njoftuar RTK. Familja Haqifi ka konfirmuar vdekjen e djalit të t