Rezultate te kerkimit per termin: +Dilma +Rusef

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] dilma / docs[0] 384 / hits[0] 461 / keyword[1] rusef / docs[1] 62 / hits[1] 88 /
Presidentja e Brazilit hidhet ne gjyq
  • 2016-05-12

Presidentja e Brazilit hidhet ne gjyq

brbrSenati ne Brazil votoi te coje ne gjyq presidenten e vendit Dilma Rusef 55 senatore votuan pro dhe 22 kunder gjykimit te kryetares se shtetit dhe per ta pezulluar ate per 180 dite periudhe qe pritet te zgjase procesi Rusef akuzohet per manipulim me fondet per te fshehur gjendjen e financave te

No Pic available
  • 2015-07-17

Akuza për korrupsion për ish-presidentin Brazilian Lula da Silva

Prokuroria braziliane ka nisur zyrtarisht hetimet për korrupsion ndaj ish-presidentit të vendit, Lula da Silva, i cili dyshohet se ka përdorur postin e lartë shtetëror për të ndikuar në disa vendime në favor të kompanisë braziliane të ndërtimit, Oderbreht. Shefi ekzekutiv i kësaj kompa

Brazil 54 politikane te perfshire ne skandalin e Petrobras
  • 2015-03-07

Brazil 54 politikane te perfshire ne skandalin e Petrobras

0 brbr brbrGjykata Supreme e Brazilit ka aprovuar zgjerimin e hetimeve per nje numer te madh ish 8211 zyrtaresh te perfshire ne skandalin e kompanise shteterore te hidrokarbureve Petrobrasbrbr brbr54 politikane jane akuzuar per kete ceshtje mes te cileve edhe ish-kreret e te dy dhomave te parlament

No Pic available
  • 2014-12-18

Obama-kubanëve: Të gjithë jemi amerikanë!

“Të gjithë jemi amerikanë!” Me ktë fjali në spanjisht, presidenti amerikan Barak Obama ka përshëndetur kombin kuban gjatë shpalljes së nismës për rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes Uashingtonit dhe Havanës pas mëse 50 vitesh, duke thënë se kishte ardhur koha që

Brazil Dilma Rusef kryeson zgjedhjet presidenciale
  • 2014-10-06

Brazil Dilma Rusef kryeson zgjedhjet presidenciale

0 brbr brbrDilma Rusef eshte kryesuese e zgjedhjeve presidenciale te zhvilluara te djelen ne Brazilbr Presidentja aktuale nga rradhet e se majtes siguroi rreth 42 te votave por pa siguruar ende rizgjedhjen ne kete postbr Asaj i duhet te perballet ne raundin e dyte me Aecio Neves kandidatin e qendre

Zgjedhjet presidenciale ne Brazil Rouseff kryeson sondazhet
  • 2014-10-05

Zgjedhjet presidenciale ne Brazil Rouseff kryeson sondazhet

0 brbr brbrKete te diel brazilianet zgjedhin presidentin e ri te venditbrbr brbrSondazhet flasin per nje fitore te drejtueses aktuale te shtetit Dilma Rusef e cila garon per nje mandat te dytebrbr brbrAjo kryeson sondazhet megjithse pati renie te ndjeshme popullariteti gjate kampionatit boteror te

Te dielen zgjedhjet presidenciale ne Brazil
  • 2014-10-04

Te dielen zgjedhjet presidenciale ne Brazil

0 brbr brbrTe dielen ne Brazil zhvillohen zgjedhjet presidenciale ndersa kreu aktual i shtetit Dilma Rusef ka nje avantazh fare te vogel ndaj rivalit me te afertbrbr brbrSipas sondazheve nje tjeter grua Marina Silva ka shanse shume te mira qe te garoje serisht ne balotazh me presidenten Rusef me 28

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama