Rezultate te kerkimit per termin: +Dimitri +Medvedev

Meta: total 953 / total_found 953 / time 0.000 / keyword[0] dimitri / docs[0] 1367 / hits[0] 1547 / keyword[1] medvedev / docs[1] 2751 / hits[1] 5471 /
No Pic available
  • 2017-08-03

Medvedev dënon legjislacionin amerikan për sanksionet ndaj Rusisë

Në qasjen e zyrtarëve të Rusisë, sanksionet e fundit të vendosura nga Shtetet e Bashkuara, i japin fund çdo përpjekjeje për të përmirësisuar marrëdhëniet e tensionuara mes palëve. Në një reagim të fundit, Kryeministri rus, Dimitri Medvedev, i cilësoi masat ekonomike si një luftë

Dikur jetonte në një banesë komunale, sot është një nga njerëzit e fuqishëm në botë
  • 2017-08-03

Dikur jetonte në një banesë komunale, sot është një nga njerëzit e fuqishëm në botë

Ai është sot një nga liderët më të padiskutueshëm në botë dhe drejtuesi i një prej superfuqive. Dikur ishte një njeri i thjeshtë, si shumë udhëheqës. E kush e dinte se Vladimir Putin fëmijë do të bëhej President i Rusisë? Fotot e fëmijërisë së tij tregojnë një Putin të but

No Pic available
  • 2017-07-03

Çpo ndodh me armët bërthamore në botë?

Megjithëse numri i armëve bërthamore në të gjithë globin po zvogëlohet, vendet që zotërojnë arsenale të tilla po modernizojnë rezervat e tyre, sipas një raporti të ri. Kjo tregon se shumica e këtyre vendeve nuk dëshirojnë që të heqin dorë nga armë të tilla, të paktën tani pë

Nishani merr pjesë në ceremoninë e nderimit të ish-kancelarit Helmut Kohl
  • 2017-07-01

Nishani merr pjesë në ceremoninë e nderimit të ish-kancelarit Helmut Kohl

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë në ceremoninë e nderimit kushtuar ish-Kancelarit të Republikës Federale të Gjermanisë gjatë viteve 1982-98, Helmut Kohl, që u zhvillua në sallën plenare të Parlamentit Evropian në Strasburg. Në ceremoninë solemne, e cila u hap me fjal

Anija ruse përplaset me një tjetër anije, shpëtohet ekuipazhi
  • 2017-04-27

Anija ruse përplaset me një tjetër anije, shpëtohet ekuipazhi

Një anije ruse është fundosur në brigjet turke, pasi është përplasur me një anije mallrash. Autoritetet bregdetare turke bëjnë me dije se i gjithë stafi është shpëtuar. Nuk dihet ende se çfarë e shkaktoi përpplasjen. Mësohet se kryeministri turk Binali Yildirim telefonoi homologun

No Pic available
  • 2017-03-27

Protesta kundër Putin në Rusi, arrestohet lideri i opozitës ruse

Lideri  i opozitës ruse Alexei Navalny është njëri prej 500 protestuesve të arrestuar sot në kryeqytetin e Moskës ku mijëra njerëz dolën në rrugë në protestë kundër korrupsionit Mijëra persona iu bashkuan tubimeve në mbarë Rusinë dhe bënë thirrje për dorëheqje të kryemin

No Pic available
  • 2016-12-06

Kryeministri turk takohet me homologun rus: Rivendosje të marrëdhënieve

Kryeministri i Turqisë Binali Yldrm është takuar në Moskë me homologun e tij rus Dimitri Medvedev. Ata folën mbi marrëdhëniet ndërmjet Turqisë dhe Rusisë. “E shohim të gjithë së bashku se ka përfunduar periudha e pakëndshme e para një viti. Duke vlerësuar përvojën negative