Rezultate te kerkimit per termin: +Dimo

Meta: total 397 / total_found 397 / time 0.000 / keyword[0] dimo / docs[0] 397 / hits[0] 552 /
No Pic available
  • 2018-03-28

Tirana shikon Superioren, 5 gola ndaj Apolonisë

Tirana i largohet akoma më shumë purgatorit duke iu afruar rikthimit mes më të mirëve. Bardheblutë mposhtën me goleadë Apoloninë në Selman Stërnasi duke realizuar 5 herë në portën e fierakve. 17-vjeçari Ernest Muçi autor i dy golave ishte protagonist i këtij suksesi për kryeqytetas

No Pic available
  • 2017-07-14

Mungojnë zjarrfikëset në Fier, mblidhet Shtabi i Emergjencave

Gjatë një muaji në 9 njësitë administrative të Fierit janë regjistuar 12 vatra zjarresh. Drejtori i Emergjencave Civile të Bashkisë së Fierit, Arben Dimo njoftoi shtabin e ngritur për përballimin e situatës se janë dëmtuar rreth 5 ha në pyje, ullishte dhe shkurre, ndërsa zjarret kan

No Pic available
  • 2017-02-13

Lejoi vjedhjen e objekteve në Apolloni, ndalohet përgjegjësi i parkut

Përgjegjësi i Parkut të Apollonisë në Fier është ndaluar nga policia pas vjedhjes së 230 objekteve në këtë park, nga disa persona të cilët prej disa kohësh gërmonin duke vjedhur dhe më pas trafikuar objekte arkeologjike. Policia e Fierit po ashtu ka nisur procedimi penal edhe për dr

Fier, lejoi vjedhjen e objekteve në Apoloni, ndalohet përgjegjësi i parkut
  • 2017-02-13

Fier, lejoi vjedhjen e objekteve në Apoloni, ndalohet përgjegjësi i parkut

Ndalohet nga policia përgjegjësi i Sektorit të Ruajtjes e Administrimit të Parkut Arkeologjik të Apolonisë Fier si dhe procedohen penalisht Drejtori dhe një punonjës i Parkut të Apolonisë. Policia e Fierit ndaloi shtetasin  Arjan Dimo, 43 vjeç, banues në fshatin Pojan, Fier. Gjithashtu

No Pic available
  • 2017-01-10

Ditët e acarta, në Fier dhe Berat gati ambientet për të pastrehët

Duke marrë shkas nga temperaturat e ulëta, bashkitë në Fier dhe Berat kanë krijuar ambiente të posaçme për të strehuar personat e pastrehë. Kapacitetet arrijnë deri në 400 shtretër, ndërkohë që ofrohen dhe të tre vaktet falas. Temperaturat e ulta të ditëve të fundit kanë detyrua

FOTO LAJM/ Masazh kinez për reformën në drejtësi
  • 2016-07-30

FOTO LAJM/ Masazh kinez për reformën në drejtësi

Karikaturisti Henri Dimo, ka ilustruar presionin ndërkombëtar dhe kryesisht atë amerikan mbi Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën për ta detyruar të miratoj reformën në drejtësi me këtë karikaturë të quajtur Masazh kinez për reformën në drejtësi

Hetimet/ 17-vjeçarja nga Marinza e arratisur me të dashurin, është rrëmbyer
  • 2016-06-29

Hetimet/ 17-vjeçarja nga Marinza e arratisur me të dashurin, është rrëmbyer

Krimet e Rënda marrin në duar hetimet për zhdukjen e Ledina Rredhit. Vajza braktisi të fejuarin për një "dashuri Facebook-u". Dyshimet që është në Kosovë. Nallbati: Ky është fenomen në të gjithë vendin Një vajzë 17-vjeçare nga fshati Marinëz, lagje e Bashkisë Roskovec, prej më